НовиниЧеркащинаНезабаром черкащани зможуть користуватися купюрами нового номіналу

Незабаром черкащани зможуть користуватися купюрами нового номіналу

-

- Advertisment -

Національний банк України з 25 жовтня 2019 року введе в обіг купюру нового номіналу – 1000 гривень. Причиною такого рішення Нацбанк назвав потребу українців. Про це пише "OBOZREVATEL".

"З огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже практично не використовують монети дрібних номіналів, зате з'явилася потреба в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень", − сказано в повідомленні.

Відзначається, що останній раз регулятор вводив в обіг новий номінал 13 років тому − в 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.

У НБУ розповіли, що на лицьовій стороні нової банкноти в 1000 гривень зображений портрет Володимира Вернадського. На зворотному боці надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

"Він обраний за видатний внесок в історію України як філософа, натураліста, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", − повідомив глава НБУ Яків Смолій.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти складає 75х160 мм. Основний колір − блакитний.

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту: "віконна" захисна стрічка − частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, має відповідний колір (пурпурний) і яскраво виражений комбінований оптико-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти і тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки; оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

Крім того, НБУ з 1 жовтня 2019 року виведе з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 коп. Крім цього, НБУ буде поступово виводити з обігу монету номіналом 25 коп., однак поки вона залишиться платіжним засобом.

Як повідомляв сайт vikka.ua, цьогоріч молочка на Черкащині здорожчала на 7 гривень.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Майже 60% нововідкритих ФОПів у Черкасах – жінки

59,5 % ФОПів, які відкрились у 2024 в році Черкасах,  це - жінки. У 2023 їх було 55,5%, а...

На Уманщині в ДТП загинули двоє людей, одна особа постраждала

22 листопада поблизу села Бузівка на автошляху «Київ-Одеса» сталася дорожньо-транспортна пригода. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України в...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x