Новини"Не треба нас ґвалтувати": депутати з криком вибивали собі...

"Не треба нас ґвалтувати": депутати з криком вибивали собі гроші на округи (ФОТО, ВІДЕО)

-

- Advertisment -

П'ять годин учора знадобилося депутатам, щоб таки знайти хитке порозуміння і ухвалити Програму соціально-економічного розвитку. Причому спільної думки на сесії довелося шукати не в середині депутатського корпусу, а із членами виконкому та обуреними активістами.

Ще на початку сесії міський голова Черкас прогнозував, що розглянути весь порядок денний депутатам вдасться до обіду. Проблем із кворумом не було – на сесію прийшла майже рекордна кількість депутатів – аж 55. Аби депутати не розійшлися завчасно, депутат від Блоку Петра Порошенка Андрій Більда запропонував ухвалити рішення: працювати без обіду, аж поки депутати не розглянуть ПСЕР і бюджет розвитку. Крім того, щоб встигнути розглянути ці два документи, виступи депутатів, які часом затягуються на кілька годин, перенесли на завершення засідання.

Напередодні, 8 квітня, відбулися дві узгоджувальні ради. О 16:00 міський голова Сергій Одарич зустрівся з депутатами. Не прийшли на зустріч лише представники "Рідного міста" (депутати з команди Валентини Жуковської), а також Партії ветеранів Афганістану. Уже через дві години – о 18:00 – голів фракцій зібрав секретар міськради Олександр Радуцький. Щоправда на це засідання не прийшла вже інша політична сила – Вільні демократи, які є найближчим оточенням мера Черкас.

Як розповіли присутні на засіданнях депутати, зустріч із Сергієм Одаричем виявилася досить формальною. На ній присутні голови фракцій запевнили, що планують голосувати за наявний проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку, ухваленого раніше виконавчим комітетом. "Коливання" були лише в депутатів від "Свободи". Голова фракції Юрій Ботнар запевнив, що з приводу голосування ще радитиметься із однопартійцями.

Цікавішою виявилася зустріч, що відбулася через дві години. На ній депутати звернулися до секретаря з проханням відкорегувати проект ПСЕРу згідно з їхніми пропозиціями. Вони здебільшого стосуються мажоритарних округів, де їх обрали депутатами. Пропозицій виявилося майже півтори сотні. Саме це й стало каменем спотикання на сесії.

Секретар міськради зізнався, що зводити воєдино пропозиції колег йому довелося аж до третьої години ночі. Більшість із них – питання ремонту дитячих садочків, шкіл, а також встановлення майданчиків. Майже всі такі пропозиції на засіданні виконкому раніше перенесли із "Бюджету розвитку" в "Інші видатки". Фактично, це означає, що зазначені роботи могли б профінансуватися лише в тому разі, якщо до бюджету б за рік надійшло більше коштів, ніж передбачалося. Депутатів це не влаштувало. Тож на сесії Радуцький від їхнього імені ратував за те, щоб з графи "Інші" повернути видатки у "Бюджет розвитку".

Зачитування пропозицій зайняло в Олександра Романовича хвилин 20. Пропоновані видатки були як маштабнішими, як, наприклад, встановлення склопакетів, капітальний ремонт навчальних закладів, так і більш дрібними: купівля електроплити для одного дитячого садочка та електром'ясорубки – для іншого.

"Можна повільніше? Я не втсигаю записувати…" – обурився під час зачитування пропозицій позафракційний депутат Черкаської міськради Микола Булатецький.

Завершивши озвучування пропозицій, Олександр Радуцький пояснив, чому вони є важливими.

"Хочу пояснити, звідки такі пропозиції. Мабуть, Черкаси ще не знають такого року, щоб така кількість коштів спрямовувалася на дитячі заклади: садочки, школи тощо. Тому я вважаю, що якщо ми в цьому році попрацюємо, протягом трьох років у нас всі такі заклади будуть відремонтовані капітально", – сказав Радуцький.

Допомога депутатів округам потягне з бюджету 17 мільйонів, констатував секретар міськради.

"Звідки будуть ці кошти зніматися? З ремонту вулиці Мендєлєєва (5,5 млн грн). Ми обов'язково її зробимо, але пізніше. Ми гроші на це передбачимо, коли вони надійдуть у бюджет. Щоб провести тендери на ремонт садочків, нам насамперед треба розпочати роботи над цим", – пояснив свій хід думок Радуцький.

"Романовичу, спробуйте пояснювати чіткіше! От я бачу, що ви хочете зробити революцію. Відчувається, що ви підготувалися… Але все одно незрозуміло. Ми ж не можемо вловити на слух… Ви детально розказуйте!" – попросив Булатецький.

"Звідки знімати кошти? Капітальний ремонт зупинок громадського транспорту – 2 мільйони – раз. Реконструкція проспекту Хіміків – 1 мільйон – це з'їзди, вони зараз не у пріоритеті, можна без них обійтися. Далі: реконструкція алеї біля ТРЦ "Дніпро плаза". Це ще 3 мільйони. Як я вже казав, ще 5,5 млн зняти із вулиці Мендєлєєва. Якщо ми знімемо ці кошти, їх якраз вистачить", – резюмував Олександр Радуцький.

Фото Ігоря Єфімова

Опісля слово взяв міський голова Черкас Сергій Одарич.

"На скільки я почув із голосу, то це якраз ті пропозиції, через які тривалий час виконавчий комітет не затверджував документ. Бо це розпорошування ресурсу, не відповідає пріоритетам. Тобто зараз не час займатися майданчиками та парканчиками. Тоді вони акцентували, що це – бюджет проїдання з точки зору підготовки до виборів, що мають відбутися у жовтні. Разом із ухваленням таких пропозицій треба ухвалювати рішення про розпуск виконкому. Бо тут спостерігається повне ігнорування думки виконкому, що працював місяць над документом", – сказав мер.

Також він побачив у пропозиціях, озвучених Радуцьким, "намагання підкупу виборців".

Далі слово взяв депутат від Партії вільних демократів Руслан Зоря. Він продовжив думку міського голови.

"Після такої презентації проекту, мабуть, уже не варто нічого говорити. Тому що "золоті" 31 голоси вже все вирішили. Коли на виконкомі говорили про пріоритетність, це поховали 31 депутат, які змовилися для того, щоб підготуватися до виборів цього року", – заявив Зоря.

Він також просив добудувати спортивний майданчик на своєму окрузі – у мікрорайоні "Луначарський".

"Ця пропозиція була у ПСЕРі, але якась добра рука це викреслила", – ображено сказав депутат.

Руслан Зоря також звинуватив свого колегу, позафракційного депутата Артура Савіна в тому, що він собі лобіює на ремонти провулків на окрузі 1 млн 700 гривень.

"Тобто в нас центральні вулиці робитися не будуть, зате на окрузі Савіна провулки будуть", – заявив Зоря.

Фото Ігоря Єфімова

Подібною була риторика й іще одного депутата від Партії вільних демократів Василя Маринкевича.

"Я не знаю, де був міський голова. Але Олександр Романович був на місці. У мене виникає питання: чому за три місяці виконавчий комітет не зміг ухвалити в такій редакції, як ви щойно зачитали, Програму соціально-економічного розвитку? Чому вона народилася в останню ніч?" – обурився Маринкевич.

Радуцький у відповіді перейшов на лестощі.

"Пам'ятаю, як ви були секретарем міської ради. І були хорошим секретарем, і досі депутати вам дякують за це. Так я хочу брати з вас приклад! Щоб про мене теж так думали депутати. Деякі пропозиції приносили й о 6-ій ранку. Депутати – вони люди такі… Не встигають. Вони це, як завжди, переносять аж перед сесією", – сказав секретар міської ради.

Опісля він звинуватив мера в намаганні зірвати ухвалення бюджету розвитку. Мовляв, про те, що бюджет непотрібен місту, він навіть неодноразово говорив пресі.

"Олександре Романовичу, дуже раджу вам стежити за собою і за своїми висловлюваннями. Ніде ніколи міський голова не виступав, що не потрібен бюджет. Ви вже другий раз цю брехню повторюєте. Я не хочу з вами судитися, але іншого способу поставити вас на місце не бачу, щоб ви фільтрували базар… Я сказав такою мовою, щоб ви зрозуміли", – звернувся до Радуцького Одарич.

"Я бачу, міський голова вже почав вивчати одеський жаргон… В Одесу перебираєтесь? Я вам обіцяю, що я сам подам на вас у суд, коли закінчаться суди із Бородаєм. Готуйтеся до судів!" – пригрозив секретар міськради.

Позафракційний Микола Булатецький заявив, що депутати намагаються постійно перетягувати килим на себе. А це – "ненормально". Він запропонував кожному депутату спрямувати однакову суму коштів. Наприклад, по мільйону. І саме в межах цих коштів визначати найнеобхідніші видатки.

Перед голосуванням міський голова Сергій Одарич укотре закликав депутатів відмовитися від "бюджету проїдання" на користь обраних раніше пріоритетів.

"Виконком сформував бюджет за пріоритетами. Перший – енергозбереження, тому що це найбільш болюче питання через підвищення тарифів. Другий – завершити ті об'єкти, які вже були розпочаті. Наступне – дороги, тротуари. Опісля – соціальна політика, тому що навантаження на соціальні служби зростає, як мінімум, у 5 разів. А ми фізично не готові ні по приміщеннях, ні по кадрах прийняти такий потік людей і вчасно нарахувати субсидії. І пріоритет – оборона країни. У результаті кулуарних домовленостей за ніч щось змінилось", – обурився мер.

Та заклики мера депутатів не переконали. В поіменному режимі 39 депутатів підтримали "збірну" пропозицію Олександра Радуцького.

За кілька хвилин після цього до президії вийшли кілька десятків чоловіків – активісти Автомайдану, Самооборони, ультрас. Разом із ними було двоє членів виконкому від громадськості Олексій Романов та Іван Кієнко.

"Ви вважаєте, що під час війни людям треба дитячі та спортивні майданчики? То вам на передову треба поїхати і подивитися, чого там бракує! Ви вважаєте, що треба роздавати квартири міліціонерам і прокурорам? То подивіться, скільком дітям АТОвців немає де жити! І немає грошей на медикаменти, щоб пораненим віддати…" – емоційно сказав російською Кієнко.

"Щоб змінити це місто, треба 40 осіб. Вісім членів виконкому, 30 депутатів і міський голова. І це місто ми змінимо на 80 % без Президента і прем'єр-міністра! Але хтось цього не хоче…" – додав член виконкому від громадськості.

 Появу активістів у залі депутати сприйняли по-різному. Кілька разів депутатам доводилося йти на перерву, щоб дійти компромісу і вмовити члкенів виконкому дати їм можливість ухвалити решту правок до ПСЕРу. Дехто намагався поговорити тет-а-тет із активістами, відводячи їх у бік. Дехто вигукував:"Ми вас не боїмось", кілька вийшло із залу.

Один із депутатів закликав, що активістам слід було приходити й блокувати трибуну, коли міська рада ухвалювала рішення про надання кредиту КП "Черкасиводоканал".

"Чому ви вважаєте, що ми б не прийшли, якби нам хтось нормально не пояснив, треба це чи не треба?" – поставив риторичне питання Кієнко.

Головною претензією активістів було те, що депутати знехтували ухваленим виконкомом проектом, додавши туди свої пропозиції.

"Те, що чотири місяці нічого не робиться, вас влаштовує? – обурився депутат від "Батьківщини" Роман Діскант. – Я за фракцію "Батьківщина" кажу. Якщо ви десь бачите в проекті корупцію, я готовий стати поряд і розглянути кожен пункт. Але не треба нас ґвалтувати! Ви думаєте, вас хтось боїться? Ми вас поважаємо, але не боїмося".

"Оце і хєрово, що ви нічого не боїтесь", – викрикнув на це один із активістів.

Пояснити депутатам позицію виконкому вирішив депутат-"афганець" Олександр Рибченко.

"Сьогодні конфлікт тільки через те, що ви казали, що треба запросити у виконком громадськість. А тепер ви не радитеся з ними і робите, як хочете. Конфлікт у тому, що ви образили їх. А не в тому, що треба, а що – ні. Олександре Романовичу, це – ваша помилка!" – пояснив "афганець".

"Я вас прошу, не піартеся перед молоддю і не влаштовуйте шоу!" – порадив у відповідь Радуцький.

Після довгих дискусій депутати розглядали кілька пропозицій. Зокрема, деякі депутати та члени виконкому пропонували перенести розгляд ПСЕРу на інший день, ухвалити його без поправок Радуцького або ж з ними.

Згодом слово взяв голова фракції від ВО "Свобода" Юрій Ботнар. Він зізнався, що у 150 пропозиціях депутатів була й одна їхня: реконструкція дитячого майданчика в одному із дитсадочків. Ботнар зазначив, що до нього з таким проханням звернулися батьки. Проте, щоб уникнути зайвих обговорень, зазначив, що фракція готова зняти свою пропозицію. Також він заявив, що надалі "свободівці" не голосуватимуть за жоден із проектів Програми соціально-економічного розвитку.

Під час обговорення доходило й до абсурду. Так, секретар міськради Олександр Радуцький пропонував міському голову Сергію Одаричу написати удвох заяви на звільнення, щоб "звільнити місто". Таку пропозицію і активісти, і депутати зустріли оплесками та сміхом.

Після тривалих обговорень найбільше голосів усе ж отримала пропозиція Радуцького ухвалити Програму соціально-економічного розвитку без бюджету розвитку. Його розглянуть наступного четверга.

Водночас депутати 46 голосами "за" заборонили директорам департаментів Черкаської міської ради (які є розпорядниками коштів) укладати угоди на виконання послуг чи закупівлю товарів допоки не буде затверджений бюджет розвитку.

Цікаво, що депутатам так і не вдалося "урізати" видатки бюджету. Тож, очевидно, ПСЕР знову корегуватимуть, щоб втиснутися у прогнозовані кошти.

 

Єлєна Щепак, vikka.ua

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському районі на пожежі загинуло подружжя

12 грудня у селі Косарі Черкаського району сталася пожежа в житловому будинку. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України...

Жителів Черкас закликають оформити виплату при народженні дитини

Родинам, в яких народилася дитина протягом останніх півроку, але які ще не оформили допомогу в розмірі 25 тисяч гривень...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x