НовиниЧеркащинаНе "родзинка", а базар: влада Бондаренка перетворила Черкаси на...

Не "родзинка", а базар: влада Бондаренка перетворила Черкаси на місто кіосків

- Advertisment -

Виконком мера Черкас Анатолія Бондаренка тільки за півтора року своєї діяльності видав 370 дозволів на встановлення тимчасових споруд. Тобто, середньому в Черкасах щомісяця надавалося по 22 дозволи на їх встановлення. І це незважаючи на ухвалений депутатами мораторій. Таким чином за рік місто просто перетворилося на базар, пише vikka.ua.

При цьому майже кожен п’ятий кіоск у місті – кіоск депутатів від "Батьківщини". Так, із оточення мера Анатолія Бондаренка було встановлено кіоски: 1 – ФОП Олексенко (балотувався від "Батьківщини"); 16 – ТОВ "Хлібний Дім Україна" та 4 – ПП "ЛІСМ" (депутата від "Батьківщини" Тренкіна); 11 – ФОП Міняйло (депутат від "Батьківщини"); 5 – ТОВ "Оранжгаз" (газові заправки, які пов’язують із мером Бондаренком).

Неофіційно підприємці кажуть: щоб отримати необхідний дозвіл, потрібно сплатити 1 тисячу доларів "певним людям". Частина цієї суми йде на узаконення споруди, решта – у кишені владців, які ухвалюють відповідні рішення та "дають добро" на їх встановлення. Інакше, щоб отримати дозвіл, потрібно пройти сім кіл пекла та бути готовим до всього: навіть до втрати бізнесу.

Facebook / Анатолій Бондаренко

За узаконені 370 торгових кіосків місто за рік отримує близько трьох мільйонів гривень. Це невелика сума, зважаючи на те, яких збитків наносять решта незаконних споруд. Адже таких у місті налічується 274 – більше, ніж половина від загальної кількості (усього в місті, за даними міського управління інспектування, встановлено 644 тимчасові споруди).

Як змінилася ситуація із засиллям кіосків у Черкасах, керівник управління інспектування Черкаської міськради Віталій Косяк пояснити не зміг. Лише окреслив основні проблеми, з якими стикаються інспектори.

За словами посадовця, власники тимчасових споруд у паспорті прив’язки об’єкта мають надати дані про вигляд майбутнього кіоску чи магазину. Згодом, при встановленні з’ясовується, що споруда має зовсім інший вигляд.

"Коли підприємці надають нам документи, то в них зазначають, якою комерційною діяльністю будуть займатися. Наприклад, вказують, що будуть реалізовувати солодощі, а згодом з’ясовується, що там торгують цигарками та алкоголем. Серед найбільш розповсюджених порушень ­– відсутність урн для сміття та паспорту прив’язки", – нарікає Віталій Косяк.

 

Начальник управління пояснює, що при намаганні накласти штраф на незаконні кіоски майже неможливо визначити їх власників. А у разі, якщо вдається скласти протокол, останні їх оскаржують. У 90% випадків люди відмовляються підписувати протокол.

Також інспекція наразі не в змозі демонтувати незаконні кіоски. При цьому труднощі з демонтажем ТС із різних причин – типова ситуація для муніципалів.

"У інспекції немає ані техніки, ані дозволів для демонтажу незаконних тимчасових споруд. Цим має займатися підрядна організація. Попереднє керівництво заключило договори з КП "ЧЕЛУАШ", а у них для монтажу не було відповідної техніки. Наразі вже є підрядна організація, що готова приступити до роботи. Та через відсутність бюджету ми не можемо розпочати співпрацю", – пояснив чиновник.

Тим часом у фінансовому департаменті міськради нарікають: третина підприємців-власників ТС не сплачує податки.

"Власники ТС є платниками пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою. В іншому разі вони мають відшкодовувати власникам землі збитки за те, що вони офіційно не орендують територію", – зазначила директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган.

На засилля кіосків у місті останнім часом нарікає і колишній керівник управління інспектування Олександр Давиденко. Він жорстко розкритикував роботу муніципальної інспекції та зазначив, що за останні 9 місяців у Черкасах не відбулося жодного демонтажу кіосків.

"До цього ми демонтували близько 200 ТС для торгівлі. Наразі такі об’єкти часто встановлюються з порушенням допустимих норм. До прикладу, на перехресті вулиць Гоголя та Небесної Сотні нові кіоски стоять прямо на підземних комунікаціях. На вулиці Ярославській, де раніше розміщувалися стихійники, наразі встановили кіоски і навіть не зробили каналізаційного стоку. Тож брудна вода стікає прямо на тротуар. Те ж саме на вулиці Генерала Момота, проспекті Хіміків: там біля супермаркетів встановили ряди кіосків так, що незручно підійти до магазинів", – розповів Олександр Давиденко.

Колишній посадовець також звернув увагу на нещодавно встановлені кіоски на площі 700-річчя.

"Там катастрофічна ситуація – кіоски стоять у 4 ряди. Зникли місця для парковки. При цьому серед власників кіосків старі прізвища, судячи з тих самих назв торгових точок", – зазначив Олександр Давиденко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, кіоск на місці зрізаних лип дозволив встановити мер Черкас.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У ТЦК розповіли про подвиг капітана з Черкащини, який викликав вогонь на себе

Капітан 241 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Владислав Бондаренко, родом із Черкащини, отримав відзнаку Президента України «Хрест бойових...

Черкаська спортсменка виборола “срібло” на Всесвітній Гімназіаді U15 у Сербії

Юна борчиня з Черкащини Олександра Созінова здобула срібну медаль на Всесвітній Гімназіаді U15, яка триває у Сербії. Про це...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас