Поїсти, одягнутись чи подивитись телевізор можна малозабезпеченим людям у Золотоноші безкоштовно. Вже понад 25 років у місті працює центр соцдопомоги із 6-ма відділеннями. Днями кореспондент сайту vikka.ua побував на соціальному обіді безхатьків та незаможних людей.
"Приходжу сюди щодня три роки поспіль, крім суботи й неділі. Пенсія у мене мала, 1800 гривень, тож на прожиття не вистачає. Вдячна за те, що існує таке місце, де наготують, можуть щось пошити з одягу, постригти, взуття полагодити", – розповідає відвідувачка центру Людмила Орлова.
Перед прийомом їжі жінка з іншими відвідувачами відпочиває в затишній кімнаті. Тут люди дивляться телевізор, слухають музику, читають газети та, за бажанням, грають в настільні ігри.
"Старожил" соціального закладу – Світлана Гаврилівна Мохонько, яка ходить до центру вже 20 років. Багато про себе не розповідає – заважає високий тиск. Сказала лише, що власного житла вже давно не має.
Золотоніський міський центр соціальної допомоги, як юридична особа, створений у 1993 році. Колись це приміщення належало відділу освіту, існував дитячий дошкільний заклад. Потім його передали відділу соцзахисту. На сьогодні центр обслуговує 2,5 тисячі осіб в рік. Його річне утримання складає 6,5 мільйонів гривень.
"Соціальна їдальня може прийняти 25 осіб щодня, але ці люди постійно міняються. Взимку, коли в нас працює пункт обігріву, кількість різна. Це можуть бути люди, які потрапили в скрутні життєві обставини з інших областей, тоді підключається робота інших відділень. Ми допомагаємо їм виготовити документи, перенаправити їх на постійне місце проживання. Якщо людина захворіла, їй надається швидка медична допомога", – розповідає директор центру Людмила Неліна.
Жінка додає: потрапити в соціальну їдальню не може людина з пенсією 3–4 тисячі. Готується відповідний пакет документів. Є регламентовані норми, які вказують, хто підпадає під визначення "соціально незахищених" або "незаможних".
Місця для ночівлі в закладі немає, проте в майбутньому його планують зробити.
"Працюємо над створенням центром обліку бездомних громадян і забезпеченням їх тимчасового перебування", – зазначає пані Людмила.
У перспективі працівники закладу планують також організувати доставку комплексних гарячих обідів додому. Коштуватимуть вони 12 гривень.
Як повідомляв сайт vikka.ua, для бебі-боксів від черкаської мерії закуплять іграшок на три мільйони.