Нацбанк підвищив облікову ставку з 9% до 10%. Очікується, що в майбутньому це дозволить уповільнити зростання цін удвічі. Крім того, зростання ключової ставки вплине на вартість кредитів та депозитів для українців. Про це йдеться на сайті OBOZREVATEL.
Таке рішення НБУ ухвалив, аби, серед іншого, забезпечити зниження інфляції до цільових 5%.
“Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 10% річних. Реалізація значної кількості проінфляційних ризиків потребує посилення монетарної політики НБУ для покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до 5%”, – йдеться у повідомленні.
На що впливає облікова ставка?
Облікова ставка – це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від нього довгострокове або короткострокове рефінансування. Від облікової ставки залежить вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам.
Тобто чим вона нижча, то дешевше банки пропонують власні кредити, і тим більше позичальників оформлюють позички. Підвищення облікової ставки має призвести до:
- зниження інфляції;
- подорожчання кредитів;
- зростання ставок за депозитами.
Що буде з цінами далі?
За очікуваннями НБУ, у 2022 році інфляція сповільниться, але повернеться до поставленої мети 5% лише у 2023 році. Швидкому зниженню інфляції, як вважають у регуляторі, завадять:
- збереження найвищих світових цін на енергоносії;
- значний ціновий тиск із боку країн-торговельних партнерів України, “у яких інфляція лише наближається до пікових значень”;
- реалізація вторинних ефектів від зростання виробничих витрат бізнесу на сировину та оплату праці;
- більш значне, ніж очікувалося, зростання заробітних плат і стійкий споживчий попит.
Як повідомляла vikka.ua, у Черкасах показали новий сквер, в який вкладуть 10 млн грн
Читайте новини vikka.ua у зручному форматі:
сторінка у фейсбуці,
акаунт в інстаграмі,
ми в TikTok.
Усі відео телеканалу доступні на ютюб-каналі.