НовиниНа Уманщині взялися за реорганізацію шкіл

На Уманщині взялися за реорганізацію шкіл

-

- Advertisment -

Ще рік тому депутати заявляли проте, що не дадуть реорганізовувати школи в Уманському районі. А сьогодні мешканцям району заявляють "Робіть дітей і буде школа". На черговій сесії вже вкотре було підняте питання про "скорочення" класів у 9 навчальних закладах. Проте селяни виступили проти такого рішення. Про це інформує "Вечірня Умань".

– За результатами ЗНО учні загальноосвітніх закладів Уманського району показали останнє місце серед районів області. Отже,  якісь освіти бажає бути кращою, – говорить начальник Уманського районного відділу освіти Борис Бондар. – На нашу думку вирішення такої ситуації може забезпечити лише формування  у нашому регіоні такої освітньої мережі, яка створить необхідні для надання учням якісної освіти. Нас сьогодні змушують зробити з 1 вересня школи, де буде навчатися не менше 360 дітей, де будуть паралелі починатися із 5 класу. Також із 1 вересня 2016 року фінансування освітніх закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб за рахунок освітньої субвенції не здійснюватиметься. А в нас сьогодні є школи, де у класах по 5-8 учнів.  Отже, якщо ми зараз з вами не приймемо виваженого рішення, ми можемо частину учнів залишити без фінансування, а не лише без знань.

У проекті рішення депутатам було запропоновано:

– залишити лише початкову школу у сілах Гродзево (нині навчається 30 учнів), Томашівка (нині навчається 25 учнів), Роги (нині навчається 32 учні), Затишок(нині навчається 27), Пугачівка(нині навчається 43),

– "закрити" 10-11 класи і залишити 1-9 в селах Танське (нині навчається 74 учні), Рижавка(нині навчається 54), Городниця(нині навчається 60 учнів), Берестівець(нині навчається 56 учнів).

Проте мешканці району виступили проти таких "нововедень". Вони заявляють, що возити дітей в інші села в них просто немає можливості. Тай не впевнені, що щоденні перевезення будуть безпечними для їхніх чад.Крики та пошуки винних у поганій якості освіти ще довго не затихали.

Власний вихід із ситуації знайшов депутат районної ради Володимир Мальченко .

– Робіть дітей і буде школа, – заявив депутат. – А мати в області останнє місце по навчально-виховному процесу це сором. Ми повинні дати дітям гарну освіту.

– А в тих класах, де учнів 15-20 осіб, рівень знань  набагато кращий,– додав Борис Бондар.

Все вирішило депутатське голосування. Обранці селян Уманщини не підтримала дане рішення.Тож школи поки що продовжують функціонувати у "старому" складі.

Як повідомляв сайт vikka.ua, кілька черкаських шкіл працюватимуть над створенням моделі "Школа майбутнього".

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу

Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз....

На війні загинув уродженець Лисянщини

Додому на щиті повернувся черкащанин солдат Олександр Саєнко. Про це пише міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Військовий народився у...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x