У медичних закладах Черкас отримати безкоштовну медичну допомогу практично неможливо.
Про це у черговому випуску програми "Дійові особи" заявив директор департаменту охорони здоров'я ЧМР Олег Стадник. Він розповів, чому нині повністю забезпечити надання всіх видів медичної допомоги нереально.
"Навіть попри те, що змінилося в цьому році фінансування, і з’явилася так звана децентралізація у вигляді медичної субвенції, розмір цієї децентралізації для міста Черкаси становить 186 мільйонів. Ці кошти спряовуються за певною формою, на кожного жителя міста. Тобто на одного черкасця припадає 675 гривень, тобто 2 гривні на 1 день", – розповів Стадник.
За його словами, реально надати допомогу в таких мізерних сумах неможливо. Однак у деяких моментах пацієнт не може сам, навіть маючи певну суму грошей, забезпечити надання медичної допомоги.
"Наприклад, не продаються балони із закисом азоту, не продається кисень, засоби для наркозу, наркотичні препарати. Важко уявити, щоб люди йшли на операцію і несли із собою стерильну підготовлену білизну. Тобто якісь процеси, якась частина надання медичної допомоги забезпечують за ці кошти, які виділяються", – говорить директор департаменту охорони здоров'я.
Стадник розповів, що левова частка грошей у медзакладах сплачується за ліки.
"У міському бюджеті зі 186 мільйонів після розрахунків на заробітну плату та енергоносії залишається лише 8 мільйонів на медикаменти. Це дуже мізерна сума. Бо коли ми подаємо бюджетний запит, то там лише по мінімальних нормативах державних забезпечень соціальних гарантій ця сума складає 50 мільйонів", – говорить Олег Стадник.