Черкаський архітектор Петро Горпинка опублікував на своїй сторінці в мережі Фейсбук фото трьох деревяних храмів на Черкащині. Вони згоріли і не були відновлені.
Одній із церков було понад 300 років. У добірку потрапили храми сіл Думанці, Антипівка та Чорнявка.
Церква села АнтипівкаХрам Святої Параскеви в Антипівці, в Золотоніському районі, зведений у 1890-ті роки у єпархіальному стилі. Храм вирізнявся прекрасними різьбленими елементами декору. Належав до Московського патріархату.
Храм згорів 1 червня 2014 року. В один із куполів потрапила блискавка. Рятувальники, які відреагували миттєво на дзвінки, що почали надходити від місцевих жителів, по прибуттю на місце організували гасіння пожежі у декількох напрямках. Одночасно особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів з церкви було організовано евакуацію матеріальних цінностей.
На пожежі було задіяно 10 пожежно-рятувальних автомобілів, 50 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки пристосованої для пожежогасіння. Жертв та потерпілих внаслідок пожежі немає. Проте храм не врятували.
Церква в селі Думанці
Миколаївська церква в селі Думанці, Черкаського району, була збудова на у 18 столітті. У 1997 році вона згоріла. Одна із версій – необережне поводження з вогнем. За іншою – замітали сліди при крадіжці.
На місці церкви – пустка. Поряд дві могили священників і хата, де жив священник. Вона теж нині порожня і потроху руйнується.
За три роки місцеві жителі збудували нову церкву. Але вже в іншому місці.
Церква в селі Чорнявка
Цій церкві було 300 років. Пожежа сталася у липні 2015 року. Храм згорів повністю.
Читайте також на сайті ВІККА
* У Черкасах по вулиці Чорновола біля одного із магазинів, який будується, з’явився куточок старовинної цегли. В сучасну стіну вмуровані 23 цеглини, яким 100 і більше років. Майже всі вони були виготовлені на цегельних заводах Черкас.