На Черкащині побільшало випадків сказу тварин. Тому є необхідність посилення заходів контролю, та профілактики. Про це йшлося на брифінгу у стінах Черкаської ОВА, інформує власкор ВІККА.
Упродовж 2024 року виявлено 94 випадки захворювання, зокрема 39 – серед котів, 38 – собак, 14 – лисиць, 2 – дрібна рогата худоба та 1 єнотовидна собака.
РОМАН КОСЕНКО, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОДА
Одним із основних аспектів боротьби із даною проблематикою це є рання діагностика сказу, мінімалізація ризику поширення та надання своєчасної медичної допомоги при контактів хворою тварини з людиною. Основним методом профілактики сказу є вакцинація та контроль над популяцією безпритульних тварин та диких мʼясоїдних, зокрема всі ви знаєте лисиць.
За рік у регіоні щепили від сказу майже сто тисяч собак та 75 тисяч котів. Восени проведено осінню кампанію з імунізації диких мʼясоїдних тварин.
ЮРІЙ КВАС, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Є тиха форма і буйна форма, так звана. тобто, наприклад для домашніх тварин це буйна форма. Тобто вона начинає нападати на людину, вести себе неадекватно, апетит у них міняється, можуть їсти навіть предмети, не їжу, а предмети просто ковтати. Для собак і котів слинотеча дуже розвинута потім перезгорання, вони не можуть пити воду, гідрофобія у них розвивається. Вони не можуть пити і їсти. Ну а потім загибель.