Рівень захворюваності на грип та ГРВІ за попередній тиждень зріс на 8,7%. Про це під час брифінгу в Черкаській ОДА розповів головний державний санітарний лікар Черкаської області, генеральний директор Обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач.
Із 2 до 9 лютого кількість хворих становила 5 717 осіб проти 5 260 – показника тижнем раніше. Із них 3380 – діти (59%).
«Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ в області перевищує епідемічний поріг на 7,5%. У 7 громадах епідпоріг перевищено щонайменше на 80%. У Черкасах перевищення епідпорогу склало 23%», – пояснив Володимир Папач.
Фахівці вірусологічної лабораторії Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб дослідили 2,2 тис. зразків біоматеріалів від хворих з ознаками ГРВІ. У 52 випадках виявлено РНК віруси SARS-Cov-2, у 36 випадках – збудники інших ГРВІ.
«На Черкащині лабораторно підтверджено циркуляцію вірусів SARS-Cov-2 штамів ОМІКРОН, вірусу грипу типів А, В, аденовірусу, респіраторно синцитіального вірусу, риновірусу, метапневмовірусу. Тож імовірність зустрічі з такою широкою палітрою збудників респіраторних інфекцій у кожного з нас доволі висока», – зазначив головний державний санітарний лікар.
На думку фахівця, вкрай важливо вчасно вакцинуватись. Цього епідсезону щеплення проти грипу отримали понад 4 тис. осіб. З них понад 3,5 тис. – належать до групи ризику. Від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 (з лютого 2021 року) в області проведено майже 1,2 млн. щеплень.
«Нагадую, що вакцинація – це єдиний дієвий засіб захисту від тяжких випадків COVID-19 та ускладнень інфекції. Особливо важливо вакцинувати осіб із груп ризику. Це, зокрема, люди з ослабленим імунітетом, вагітні, літні люди, представники певних професій», – додав Володимир Папач.