НовиниЧеркащинаНа Черкащині всихає дуб Шевченка (ФОТО)

На Черкащині всихає дуб Шевченка (ФОТО)

-

- Advertisment -

На Черкащині біля села Будище вже майже помер тисячолітній дуб. Лікувати його немає кому, бо через бюрократичну тяганину незрозуміло, хто ж має за нього дбати, пише "Прочерк".

Дубові, який майже засох і нині має лише одну зеленіючу гілку, – тисячу років. Він один з трьох так званих дубів Шевченка, що було вказано ще у 1993 році, коли подавався перелік об’єктів для створення державного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" (нині це Національний заповідник).

Цей віковий дуб, як вказано у документі за підписом представника президента України в області Костянтина Ястреба (наданий Департаментом культури та взаємозв’язків з громадськістю), "розташовувався в Будищанському лісі" за двома ставками, що біля маєтку Енгельгардта. Всього поряд з маєтком числиться три віковічні дуби і в дупла якихось з них, за переказами старожилів, Шевченка ховав свої малюнки, коли був козачком у Енгельгардта.

Генеральний директор Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" Людмила Шевченко розповідає: ще за часів президентства Віктора Ющенка, у 2004 році фахівцями дендрологічного парку "Софіївка" було проведене обстеження дубів Шевченка, у результаті чого було зроблено висновок про необхідність проведення лікування дерев. У 2010, 2013 та 2016 роках працівники Національного університету біоресурсів і природокористування України також досліджували дуби і наголошували на необхідності їх лікування. Вона показує купу паперів. Роз’яснює, перш ніж щось робити, мусить зібрати всі об’єкти під крило заповідника. А якраз дуби, нібито й не належать до заповідника, бо розташовані на землях ВСП Шевченківський коледж Уманського національного університету садівництва. Саме ж помираючий дуб, можливо, розташований навіть не на територіях університету, а на території лісництва. З’ясувати це в заповіднику не вдалося. Керівниця заповідника писала листи в Міністерство, в облдержадміністрацію. Поки що марно.

Нині розібратися в ситуації приїхав новопризначений директор департаменту Олександр Шабатін. Новий керівник департаменту схвильований ситуацією не лише щодо стану дубів, а й щодо багатьох об’єктів культурної спадщини в цілому. Зокрема, він наголосив, що слід негайно навести лад з документацією та залучати фахівців до лікування історичних дубів. Очевидно, що звертатися з цього питання будуть до Міністерства, адже заповідник є національним, тож підпорядкований напряму Києву. Олександр Шабатін був стурбований тим, що досі через паперову тяганину не була надана належна допомога віковим деревам та порадив також залучати спонсорів, які б полікували дуб.

Уманський національний університет садівництва та обласне управління лісового і мисливського господарства пообіцяли надати інформацію щодо того, хто ж повинен дбати за дуб, який так потребував лікування. Разом з тим, фахівці-екологи з дендропарку "Софіївка" повідомили, що найімовірніше, помираючий дуб вже не вдасться врятувати навіть після інтенсивного лікування.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині зарибнюють річки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Підприємства Черкащини отримали гранти на розвиток тепличного господарства

Дев'ять підприємств Черкаської області отримали гранти на суму 37 млн грн для розвитку тепличного господарства та садівництва. З них...

У Черкасах чоловік у стані сп’яніння викликав «швидку» на фейкову ДТП

20 листопада диспетчеру екстреної медичної допомоги повідомили про ДТП на вулиці Різдвяній у Черкасах. Заявник стверджував, що автомобіль збив...

Цікаве:

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...

Ліга чемпіонів 2024/2025: видання Goal назвало фаворитів турніру

Видання Goal оновило прогнози на перемогу та назвало фаворитів...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x