НовиниЧеркащинаНа Черкащині тривають аварійні роботи з ліквідації ямковості (ФОТО)

На Черкащині тривають аварійні роботи з ліквідації ямковості (ФОТО)

-

- Advertisment -

Внаслідок перепаду температур та процесів замерзання-розмерзання покриття автодоріг зазнає руйнування. Користуючись сприятливими погодними умовами, дорожники Черкащини приступили до ліквідації аварійної ямковості, яка інтенсивно утворюється на дорожньому покритті внаслідок частих коливань температури повітря та перезволоження дорожнього полотна. Дорожники намагаються максимально оперативно реагувати на випадки утворення ямковості.

Із початку лютого на міжнародних, національних автодорогах загального користування державного значення на замовлення Служби автодоріг області підрядними організаціями, у межах виділених коштів на експлуатаційне утримання, розпочато аварійні роботи з ліквідації ямковості. Про це інформує прес-служба САД у Черкаській області.

При сприятливих погодних умовах роботи тривають на автошляхах державного значення:

М-05 Київ-Одеса,
М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка,
Н-01 Київ-Знам'янка,
Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь,
Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань,
Р-04 Київ-Фастів-Біла Церква-Тараща-Звенигородка,
Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук.

Великі вибоїни створюють загрозу безпеці дорожнього руху, тож Служба автомобільних доріг у Черкаській області зосередила наявні матеріально-технічні ресурси на ліквідації найураженіших ділянок головних магістралей області та в найкоротші терміни, допоки дозволяють погодні умови, провести аварійні ремонтні роботи.

Ямковість інтенсивно утворюється на дорожньому покритті тих автодоріг, які експлуатуються понад встановлені терміни та давно потребують ремонтів, недотримання міжремонтних термінів та перенавантаження транспортних засобів.

Також поява новоутворених руйнувань та деформацій асфальтобетонного покриття пов’язана і з погодно-кліматичними факторами. Узимку часті коливання температури прискорюють утворення аварійної ямковості.

При різких погодних змінах знижується жорсткість дорожнього покриття, виникає перезволоження дорожнього полотна та з’являється ямковість на дорогах. Цьогорічна зима відзначилася в області опадами з різкими перепадами температур від плюсової до мінусової температури та надмірною вологістю. Також спостерігалося поєднання різних форм атмосферних опадів (туману, дощу, снігу), а коливання температур посилює прогресуючу ямковість. Тобто, узимку дорожнє покриття найбільше страждає від впливу погоди і особливо це помітно після відлиги. За повідомлення Черкаського обласного гідрометцентру, в області висота снігового покрову на кінець січня становила 40-50 см, що у 4-5 разів вище норми. Запаси води у снігу були найбільші за останні 30 років.

Зараз працівники Служби автодоріг проводять обстеження автодоріг державного значення з метою виявлення обсягів ураженості – з розмежуванням на аварійну ямковість та суцільні руйнування, ліквідація яких буде проводитися локальними картами за сприятливих погодних умов.

Як повідомляв сайт vikka.ua, минулої доби на дороги Черкащини висипали 260 тонн протиожеледної суміші.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащину насувається нова порція снігу й холоду

Погодні умови 21 листопада продемонстрували цілий комплекс небезпечних зимових явищ. Скоро Черкащину знову чекають інтенсивні опади переважно у вигляді...

У Черкасах збирають теплі речі для військових

У Черкасах збирають теплі речі для військових: термоодяг, підстилки для взуття, грілки для тіла і рук. Збір проводитимуть з...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x