НовиниЧеркащинаНа Черкащині шукають патронатних вихователів

На Черкащині шукають патронатних вихователів

- Advertisment -

Патронатне виховання у родинах продовжують розвивати на Черкащині. Натепер в області готові приймати дітей, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, три родини з Умані, Сміли та Золотоніського району, говорить начальник обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова. Підготовча робота триває на Тальнівщині та Христинівщині.

За її словами, загалом до кінця року в експериментальному провадженні послуги патронату братимуть участь не менше 10 районів та міст Черкащини.

– Патронат – важлива складова процесу деінституалізації, – зауважує Оксана Іванівна. – Черкащина долучилася до експериментального запровадження інноваційної соціальної послуги патронату над дитиною ще у 2015 році. Першопрохідцем стала Умань. Нині ж дві з трьох патронатних родин області прийняли та вже реабілітовують діток. Відзначу, що до сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній родині. Термін перебування дитини під патронатом визначає орган опіки та піклування. Загалом же він не може перевищувати трьох, максимум шести місяців.

Соціальна допомога на утримання дитини відповідного віку в патронаті становить два прожиткові мінімуми. Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Він є членом міждисциплінарної команди, тож свої дії щодо виховання та реабілітації влаштованої дитини узгоджує зі спеціалістами, дотичними до ведення конкретного випадку.

– Патронатний вихователь має бути готовим невідкладно прийняти до своєї родини дитину, яка опинилася у скрутних життєвих обставинах, потребує захисту та турботи, – відзначає Оксана Покатілова. – На сьогодні, на жаль, такі діти у разі відсутності близьких родичів направляються до центрів соціально-психологічної реабілітації. Вони, як часто буває, значно віддалені від місця проживання дитини. А це, у свою чергу, ускладнює її контакти з сім’єю. Згодом, з патронатної родини дитина може повернутися до своїх рідних або ж їй підберуть нову сім’ю, яка найкраще відповідає її індивідуальним потребам.

Відзначимо, первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі здійснює фахівець із соціальної роботи, спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який пройшов відповідну підготовку. До процесу відбору також долучається місцева служба у справах дітей.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині із прийомної родини втекли діти.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська обладміністрація нагадала керівникам громад про фінансові пріоритети

Підтримка Збройних Сил України, допомога захисникам і захисницям, внутрішньо переміщеним особам, соціальні програми. Це ключові пріоритети бюджетного фінансування на...

Президент вручив рідним полеглих Героїв України з Черкащини ордени «Золота Зірка»

Президент України Володимир Зеленський передав рідним полеглих Героїв України ордени «Золота Зірка». Про це повідомляють на сторінці Черкаського обласного...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас