На Черкащині для музею-садиби В’ячеслава Чорновола, що в селі Вільхівець, шукають керівника. Нинішній директор Василь Стрижиус звільнився за станом здоров’я. Він довго лікувався і лікарі порадили йому не працювати далі. Про це повідомляє сайт «Прочерк».
Як розповіла Ірина Собко виданню vikka.ua, директор Черкаського обласного краєзнавчого музею, у якого в підпорядкуванні перебуває музей-садиба В’ячеслава Чорновола, керівник повинен мати вищу освіту: історичну чи філологічну. Зарплата не така вже і велика – всього 7 500.
«Це має бути місцева людина. Бо їздити, приміром, із Звенигородки вийде дорого. Треба вміти проводити екскурсії, різні заходи, збирати та описувати експонати, вести науково-дослідницьку, експозиційну, збиральницьку і багато чого іншого, зокрема господарську роботу. Там багато господарських проблем, треба шукати меценатів, так як кошти виділяються лише на захищені статті: заробітні плати працівників», – розповіла Ірина Собко.
Нині обов’язки завідувача музею виконує працівниця закладу Галина Рибалко. За рекомендацією Василя Стрижиуса тимчасово виконує обов’язки музейний доглядач Галина Рибалко. Вона там працює з часу відкриття музею. Наразі заклад працює і в повній мірі виконує свої статутні зобов’язання.
Музей-садиба Вячеслава Чорновола розташова у селі Вільхівець, що входить до Звенигородської територіальної громади. У цьому будинку Вячеслав Чорновіл проживав разом з батьками. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки В’ячеслава, старшого брата Бориса та молодшої сестри Валентини. У 1955 р. В’ячеслав Чорновіл закінчив Вільховецьку школу з золотою медаллю.
Будинок після трагічної загибелі В’ячеслава Максимовича Чорновола був занедбаний. Завдяки сестрі Валентині Максимівні та небайдужим людям було впорядковано будинок та прилеглу територію, щоб не проходило подальше його руйнування. У 1999 році будинок передали до Черкаського обласного краєзнавчого музею.
Як повідомляв сайт vikka.ua, минула ніч на Черкащині була найхолоднішою цієї зими