НовиниЧеркащинаНа Черкащині продовжують боротися з амброзією

На Черкащині продовжують боротися з амброзією

- Advertisment -

Більше тисячі гектарів амброзії полинолистої знищили механічним та хімічним способами станом на вересень 2019 року. Втім, у зв’язку із несвоєчасністю виявлення і локалізації "вогнищ" амброзії, площі поширення цього бур’яну поступово збільшуються. Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

"Розповсюдження карантинного бур’яну амброзії знижує показники урожайності та завдає економічних втрат господарствам області. Саме з цих причин була розроблена та затверджена рішенням сесії обласної ради обласна "Програма боротьби з амброзією полинолистою на 2017-2021 роки". Документ передбачає комплекс заходів спрямованих на локалізацію та ліквідацію вогнищ небезпечного карантинного бур’яну. Загалом, програму боротьби з амброзією прийняли в 17 районах області. Фінансування заходів передбачено за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, сільськогосподарськими товаровиробниками та з інших джерел не заборонених чинним законодавством", − повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка.

За його словами, несвоєчасність вжиття заходів з локалізації вогнищ амброзії полинолистої приводить до поступового розширення площ цього бур’яну. Станом на початок 2017 року поширення амброзії полинолистої у Черкаській області становило 3315,19 га, а на початок нинішнього року карантинний режим наклали на площі 3349,7 га.

"У зв’язку з виявленням нових вогнищ амброзії полинолистої площа зараження збільшилась на 10 га, – відзначив Ігор Колодка. – Зокрема в Маньківському районі – 2 га, Тальнівському районі – 8 га. Розпорядженнями райдержадміністрацій тут був запроваджений карантинний режим. З бюджетів ОТГ та сільських, селищних рад на заходи з протидії поширенню бур’яну виділили 827 тис. грн., сільгосптоваровиробники спрямували 643 тис. гр., а з інших джерел фінансування надійшло 67,8 тис. грн. Зі свого боку ми ініціювали та вже проводимо міжрайонні інформаційно-роз’яснювальні наради із залученням представників сільгосптоваровиробників, фермерських господарств, кооперативів, голів ОТГ, сільських селищних рад. Такі зустрічі відбулися в Умані та Звенигородці. Наступна – у Черкасах".

У свою чергу Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області провело 59 планових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у сфері карантину рослин. Виявлено 12 порушень та накладено штраф за ст. 105 КУпАП в розмірі 1190 грн. (від 17 грн. до 120 грн.).

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині селяни заблокували вантажівкам проїзд греблею.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У ТЦК розповіли про подвиг капітана з Черкащини, який викликав вогонь на себе

Капітан 241 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Владислав Бондаренко, родом із Черкащини, отримав відзнаку Президента України «Хрест бойових...

Черкаська спортсменка виборола “срібло” на Всесвітній Гімназіаді U15 у Сербії

Юна борчиня з Черкащини Олександра Созінова здобула срібну медаль на Всесвітній Гімназіаді U15, яка триває у Сербії. Про це...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас