Виявити та розвивати унікальність та конкурентні переваги регіону допоможе Черкащині smart-спеціалізація. Область стала пілотною в Україні з упровадження цієї інноваційної системи розумних рішень, яку придумав Євросоюз для того, щоб активізувати зміни в економіках своїх регіонів, передає прес-служба Черкаської ОДА.
Smart-спеціалізація – це підхід Європейського Союзу для досягнення сталого регіонального розвитку. Вона передбачає тісну співпрацю та діалог влади, бізнесу, науки і громади, а також спільне бачення економічного, інноваційного та наукового потенціалу регіону.
"Це більше марафон, аніж спринт, – каже директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік. – Вже рік ми не даємо спокою кураторам цього процесу в ЄС, бо хочемо мати собі таку smart-спеціалізацію. Адже це можливість отримати фінансовий ресурс від Європейського Союзу на розвиток підприємництва, інновацій, науки та промисловості Черкащини. Ми абсолютно чітко бачимо ті можливості та перспективи, а також унікальні переваги Черкаської області, від розкриття і розвитку яких наш регіон стане не лише економічно сильним, а й відомим. І це не перебільшення. Нещодавно, перебуваючи у складі української делегації в Польщі, я побачив як це працює в Мазовецькому, Поморському та Нижньосілезькому воєводствах".
І хоч спочатку область і не потрапила до трійки пілотних українських регіонів, які впроваджують проект з розробки smart-спеціалізацій, продовжує Роман Карманнік, ми самостійно зареєструвалися на платформі smart-спеціалізації і напряму розпочали комунікувати з головним офісом в ЄС та переконувати, що Черкащина має доволі сильний нерозкритий потенціал. Посадовець впевнений: кожна область має самостійно шукати можливості для свого розвитку, не чекаючи поки це хтось зробить в Києві. Краще брати ініціативу і готувати передумови для повноцінного запуску процесу.
У Департаменті регіонального розвитку переконують: smart-спеціалізація відкриватиме для регіону нові перспективи. Це, в першу чергу підтримка тих галузей, які приносять найбільший розвиток, інноваційність та зростання економіці території, та пошук партнерів у Європі. Крім того, проект допоможе сформувати в інвесторів розуміння, які сфери найбільш ефективні для інвестицій, розширити доступ до європейських програм на кшталт COSME чи Horizon2020
Як повідомляв сайт vikka.ua, "шлюб за добу" на Черкащині уклало вже 888 пар.