Шахрайство залишається одним із розповсюджених способів незаконного заволодіння чужим майном. Шахраї використовують різні схеми, одна з яких – це шахрайство під виглядом "соціального працівника".
Зловмисники обирають собі "жертву" серед людей похилого віку, людей, які мають фізичні вади або проживають одиноко, інформує пресслужба ГУНП у Черкаській області.
Як правило, шахраї приходять до помешкання людини, представляючись соціальним працівником. Вони обов’язково спробують зайти до помешкання та будуть пропонувати різноманітні послуги. Це може бути і допомога в обміні грошей, продаж товарів за нижчою від ринкової вартості ціною, допомога з оформленням документів для призначення субсидій чи для надання гуманітарної допомоги або будь що інше. Їхня мета єдина – потрапити у помешкання, дізнатися де ви зберігаєте гроші і заволодіти ними.
Зловмисники зазвичай використовують загальновідомі схеми, тому знаючи про них можна убезпечити себе від шахрайства.
Що треба запам’ятати:
– не довіряйте незнайомим людям, які прийшли до вас, ким би вони не представлялися;
– не відчиняйте незнайомцям двері та не запрошуйте їх увійти до вашої оселі;
– завжди вимагайте документи та перевіряйте надану ними інформацію, перетелефонувавши до організації, яку вони представляють;
– покличте сусідів, щоб вони були присутні під час розмови з незнайомцями;
– ні в якому разі не повідомляйте незнайомцям інформацію про грошові кошти, які маєте вдома та не розказуйте де їх зберігаєте;
– не повідомляйте стороннім особам реквізити вашої банківської картки, PIN-код та код на звороті картки. Не давайте їм свої банківські картки в руки, не дозволяйте їх фотографувати.
У випадку , якщо ви стали жертвою шахраїв, не гайте часу та одразу телефонуйте до поліції за номером "102".
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський митрополит розповів, як цього року відбуватиметься великоднє богослужіння.