НовиниНа Черкащині медики перекривали центральну вулицю

На Черкащині медики перекривали центральну вулицю

-

- Advertisment -

"Ганьба тим, хто виганяє хворих на туберкульоз на вулицю…" З такими вигуками 2 десятки лікарів вийшли перекривати центральну вулицю міста, вимагаючи не закривати тубдиспансер, пише "Вечірня Умань".

Працівники лікарні стверджують, що для хворих на туберкульоз потрібна окрема лікарня, адже здавати аналізи чи робити рентген у звичайній лікарні вони не можуть, оскільки це ризик заразити інших пацієнтів. В свою чергу влада заявляє, що на утримання лікарні потрібно 4 мільйони гривень, яких область не виділила, а в міському бюджету утримання лікарні не під силу.

"Всі думають що це їх не стосується… Але якщо лікарню закриють, то хворі залишаться без нагляду. Лікуватись в Черкаси вони не поїдуть, бо більшість із них малозабезпечені. Єдиний вихід – проходити обстеження в міській лікарні. Вони стоятимуть з нами в одній черзі, їх обслуговуватимуть тими ж приборами, що й здорових уманчан… Таким необдуманим вчинком, як закриття тубдиспансеру, ми всі опиняємось під ризиком захворіти на туберкульоз" – розповідає бактеріолог тубдиспансеру Світлана Білоус.

На 20 працівників лікарні 6 хворих. Чи вигідно утримувати тубдиспансер, та де лікуватимуться хворі після його закриття розповів Валерій Міроненко, головний лікар Уманської міської лікарні:

"Лікарня збудована ще у 1924 році, як показала минулорічна перевірка, її стан не відповідає медичним нормам. Наразі ми бачимо єдиний вихід – створити на базі міської лікарні туберкульозне відділення з окремим входом, щоб хворі не могли заразити інших пацієнтів. Ті, хто потребуватиме госпіталізації, будуть перевозитись у Черкаси спеціальним автобусом, за кошти міського бюджету. А лікарі, що працюють в тубдиспансері, будуть працевлаштовані в новостворене відділення на базі міської лікарні".

Акції протесту працівників тубдиспансеру продовжились у стінах міської ради, де у цей час проходило навчання депутатів. Активісти з плакатами зайшли у залу засідань, і коли піднялося питання тубдиспансеру, активісти зчинили гам. Та заспокоїла їх озвучена сума на утримання тубдиспансеру, якої в бюджеті нема.

Як зазначили в міській раді, на утримання тубдиспансеру потрібно 4 мільйони гривень. Минулі роки обласний бюджет виділяв 720 тисяч, а на 2016 рік надійшло лише 365, інша частина суми виділялась з міського бюджету.Із обласного бюджету коштів на утримання тубдиспансеру у 2017 році досі взагалі не виділено.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на ремонт черкаських поліклінік із міського бюджету спрямували 5 мільйонів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу

Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз....

На війні загинув уродженець Лисянщини

Додому на щиті повернувся черкащанин солдат Олександр Саєнко. Про це пише міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Військовий народився у...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x