В Уряді закликають активізувати роботу щодо автономізації, комп’ютеризації та інформатизації медичних закладів в областях.
Тим часом на Черкащині роботу з автономізації медзакладів майже завершили. Лишилися заклади охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу, у трьох районах нашого регіону. Про це інформує пресслужба ОДА.
"Автономізація – одна з ключових умов старту медичної реформи. Утілення ж цього процесу сприятиме як економічній ефективності управлінської системи цих закладів охорони здоров’я, так і в цілому поліпшенню якості медичних послуг. Між тим, на Черкащині триває робота з комп’ютеризації та інформатизації установ. Готовність на сьогодні сягає близько 60 %", – сказав очільник ОДА Роман Боднар.
Зауважимо, цьогоріч на інформатизацію та комп’ютеризацію обласних закладів охорони здоров’я спрямували 11,9 млн грн з обласного бюджету.
Довідково:
Автономізація, як пояснюють у МОЗ, передбачає, що лікарні можуть набувати статусу некомерційного комунального підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори.
Перетворення лікарень на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання.
Аби почати співпрацю за договором із НСЗУ, медичний заклад повинен:
автономізуватися (обов’язкова умова для державних закладів);
приєднатися до Електронної системи охорони здоров’я;
мати необхідне оснащення;
подати заяву до НСЗУ здоров’я;
підписати договір.
Як повідомляв сайт vikka.ua, скандальний черкаський МАФ вдруге не вдалось демонтувати.
Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!