Після тривалої перерви черкаський гурт «Сонце в кишені» анонсує вихід нової пісні й відео «Залиш», що побачить світ на ютуб-каналі музичного колективу у День Незалежності України та в одинадцяту річницю від дня заснування гурту.
Реліз пісні «Залиш» відбудеться з відеороботою від гітариста гурту та режисера Сашка Демешка, який вирішив, що найкращою ілюстрацією роботи буде саме це відео.
– Ми живемо у важкий, але доленосний час, і творчість має бути відповідною. Пісня має важливий текст, а відео – це свого роду нагадування всім нам про тих, хто боронить нас, наші мирні міста і майбутнє, – зауважує Сашко Демешко.
Відео на пісню «Залиш» – це 12-годинний таймлапс Черкас з вечора до світанку, коли місто мирно спить, а за декілька сотень кілометрів не вщухають бої. Пісня виходить саме у День Незалежності, як нагадування, що Перемога України беззаперечна, але має свою ціну.
– З березня 2022, коли я вступив до лав Збройних Сил України, було не до пісень, але у січні 2024 з’явилася «Залиш», написана на горищі закинутого санаторію «Карпати». Я надіслав її Сашку Демешку, і він зробив аранжування. До робити над зведенням та мастерингом треку долучився Костянтин Доброцький, – говорить фронтмен гурту «Сонце в кишені», нині військовослужбовець Олександр Дубина.
Вперше композицію «Залиш» наживо гурт зіграв на фестивалі «Сила Нації» у Мельниках і у той же день у Черкасах – у пабі «UKRиття», коли Олександр Дубина приїздив у відпустку.
– Цікаво, що саме на цій пісні у пабі «UKRиття» вимкнули світло, бо діяли графіки погодинних відключень. Можливо, це теж вплинуло на ідею відео, хто зна…, – зазначає Сашко Демешко.
«Залиш» – про нашу незламність. Це пісня повернення. Це рідна домівка. Місце, куди ми неодмінно повернемося після закінчення випробувань, аби знову і краще, аніж будь-коли, зіграти разом.
Премʼєра пісні 24 серпня на ютуб-каналі гурту «Сонце в кишені» https://www.youtube.com/@sontsevkysheni/featured
До речі, на каналі вже є кілька нових акустичних пісень, написаних під час повномасштабного вторгнення росії. У червні 2024 з’явилися дві акустичні композиції: «Без надії сподіваюсь» та «Узвіз», народжені у посадці між двох дубів в Оріхівському районі Запорізької області. «Без надії сподіваюсь» – лірична тепла композиція, яка передає почуття розлуки з рідними. Пісня «Узвіз», створена у тісній співпраці із командою ГайдаFest, – про долання болю від втрат та продовження боротьби. Ця пісня – пам’ять про черкасця Костянтина Мірошниченка, а також заклик проти забудови Замкового Узвозу в історичному центрі міста Черкаси.