Юний черкаський режисер-аматор вже відзняв 2 соціальні ролики, 5 музичних кліпів та 4 короткометражні фільми. Першу популярність 17-річному Олександру Фаусту приніс короткометражний фільм "Поза системою". Його останню роботу у цьому жанрі "Не Комільфо" відзначили на одному з українських кінофестів першим місцем у номінації "Ігрове кіно". Днями відбудеться показ цього короткого метру у Черкасах. Із місцевим режисером спілкувався кореспондент сайту vikka.ua.
Свої фільми черкащанин відзняв за власною ініціативою, залучивши до процесу родичів, близьких та знайомих.
"Я і сценаріст, і режисер, і оператор, і режисер монтажу, а інколи і актор", – розповідає Олександр Фауст.
Наразі йому 17 років. Цьогоріч хлопець закінчив школу і мріє присвятити своє життя режисурі. Вчитися ремеслу вирішив самостійно та дистанційно через інтернет. Каже, що в Україні не знайшлося вишу, який би його влаштував на 100%.
Facebook / Alexander Faust
Юнак почав фільмувати жартівливі дитячі відео та мультфільми ще зі школи. Там йому і дали призвісько Фауст, яке він згодом взяв за псевдонім.
"У школі дружив зі старшокласниками. Оскільки цікавився кіно, різними роликами з YouTube, то постійно про це розповідав. Вони з мене сміялися та якось сказали, що я такий захоплений цим усім, нібито продав душу дияволу. А вони саме проходили по програмі "Фауста" Ґете, де з героєм трапилася така історія. От і закріпилося за мною прізвисько. Навіть адміністрація школи почала так мене називати", – пояснює юний режисер.
Facebook / Alexander Faust
За останні роки він стільки нафільмував, що йому важко згадати свої перші роботи.
"Це були відео, відзняті на звичайний телефон. Мені було років 9-10, коли я зробив мультфільм із фігурками Lego. Все, що стосувалося кіно, інших відеоробіт мені здавалося і досі здається якоюсь магією. Пізніше героями зйомок були однолітки, фільмував заходи для школи", – розповідає хлопець.
Свій перший кортокий метр "Літачок" Олександр зняв у 14 років. Акторами стали його однокласники. Потім були "Поза системою", "Не Комільфо", "13 поверх". Перші дві стрічки про кримінальні історії. Знімати про людей, котрі виходять за межі сталих уявлень про дозволене і порушують закон, хлопець став під враженням праць голлівудських режисерів.
Facebook / Alexander Faust
"У 13 років я подивився фільм "Джанго Вільний" і він зруйнував моє ставлення до кіно у найкращому сенсі цього слова. Я передивився усі фільми Тарантіно, Річі, Леоне. Для себе вирішив, що буду знімати про бунтарів, людей, яким затісно у звичних межах. Хочеться чогось легкого та динамічного", – ділиться Олександр Фауст.
Facebook / Alexander Faust
У своїй стрічці "Поза системою" режисеру довелося замінити актора, який в останній момент не зміг зніматися. Каже, що це не єдина перепона, з якою доводиться стикатися режисеру-початківцю.
"Коли тобі 15-17 років і ти знімаєш фільм за власний кошт, то важко організувати та знайти не тільки акторів, а й відповідний реквізит. Ніхто не хоче домовлятися з хлопцем про локацію зйомок та узгоджувати інші нюанси. Тож мені багато у чому допомагав батько. Він мій менеджер, а також зіграв водія у короткометражці "Взаємоповага дарує свободу!". Тато дав свій мікроавтобус для фільму "Поза системою", домовлявся про все", – розповідає черкащанин.
Facebook / Alexander Faust
"13 поверх" знімали на сходовій клітині, де живе брат режисера. А кадри одного з фільмів відзняли у магазині, який належить братові Олександра.
Facebook / Alexander Faust
"Я роблю україномовні фільми. Наразі така моя позиція. Саундтреки до відео теж підбираю українські, співпрацюю з черкаським гуртом "Спів Братів". Для них відзняв 5 відеокліпів. А батько хлопців Володимир Осичнюк класно зіграв автомеханіка у "Не Комільфо", – каже черкащанин.
Facebook / Alexander Faust
Facebook / Alexander Faust
Події останнього фільму розгортаються у спальному районі провінційного міста. Юнакам Льоші і його сестрі Віці терміново потрібні гроші. Ще зовсім нещодавно вони не мали таких проблем, адже займались викраденням автомобілів. Але раптом все пішло не за їхнім планом.
Наразі в інтернеті можна переглянути тізер фільму. У загальному доступі він з’явиться після прем’єри, що відбудеться 15 жовтня.
Facebook / Alexander Faust
Олександр Фауст каже, що його аудиторія – старшокласники та студенти. Найбільше він задоволений, коли його роботи викликають суперечливі відчуття.
"Колись під фільмом написали: "класно, але стрьомно". Мені таке до вподоби. Мрію зняти повнометражний фільм. Обов’язково це зроблю. Ще не знаю, про що він буде, але там точно буде міститися кримінальна складова", – каже хлопець.
Facebook / Alexander Faust
Цієї осені він планує відзняти ще одну короткометражку.
"Робоча назва фільму – "Золотий годинник". Вже готовий сценарій та є саундтрек – це музика Дмитра Осичнюка", – зазначає юний режисер.
Facebook / Alexander Faust
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський режисер відзняв соціальний ролик про свободу.