НовиниМіністр освіти розповів, у яких вишів заберуть ліцензію

Міністр освіти розповів, у яких вишів заберуть ліцензію

- Advertisment -

Міністерство освіти України збирається скоротити кілька десятків ВНЗ, що мають невідповідність між заявленими та реальними можливостями університетів. Про це "Обозревателю" заявив міністр освіти Сергій Квіт.

"Для скорочень є причини. У нас є новий закон про вищу освіту, і цей закон спрямовує частину тих закладів, які раніше вважалися вищими, на збільшення співпраці з ринком праці", – сказав Квіт.

Це переважно технікуми і колишні коледжі. Через це, за словами міністра, в Україні вже є кілька сотень ВНЗ, які перейшли в категорію професійної освіти.

"Тих закладів, які ми називали ПТУ, близько 800, а коледжів, які працюють з ринком праці, – 1200. Зараз ми внесли на узгодження законопроект, що стосується реформування професійно-технічної освіти. Плануються серйозні зміни, оскільки мережа ПТУ створювалася ще в радянський час і орієнтувалася на ті заводи і підприємства, які тоді працювали. Зараз вона вже застаріла", – зазначив експерт.

Планується, що в кожному регіоні будуть створені центри професійно-технічної освіти і питання про те, які професії потрібні в цих регіонах, буде вирішуватися спільно з представниками місцевих рад, бізнесу, державних підприємств і цих навчальних закладів. Частина цих закладів будуть скорочені.

"Що ж стосується вищих навчальних закладів і тих закладів, які до них прирівнюються, нині їх близько 317. До кінця навчального року у кількох десятків ВНЗ будуть відібрані ліцензії. Стосуватися це буде тих, чиї умови є неліцензійними, або їх послуги не відповідають належній якості освіти ", – наголосив Квіт.

До них увійдуть і ті ВНЗ, які спочатку при отриманні ліцензії пішли на обман."Скажімо, вони заявили при отриманні ліцензії про те, що у них працює один професор, а він насправді працює зовсім в іншому університеті. Або на їх базі можна створити аспірантури або докторантури", – зазначив міністр.

Студенти цих університетів, за твердженням Квіта, не постраждають. Всі вони будуть переведені в інші вищі навчальні заклади згідно з наказом МОН, так що з цим не буде ніяких проблем. До кінця навчального року залишиться близько 270 ВНЗ.

Крім того, згідно з новим законом про освіту, планується створення Національних агентств, відповідальних за якість освіти, і надалі акредитація нових університетів буде проходити саме через нього.

"Цього року ми повичищаємо ті навчальні заклади, які мають абсолютну невідповідність між заявленими можливостями і можливостями університетів. Я сподіваюся, що наші абітурієнти з кожним роком будуть більш вимогливими і практичними у своїх діях, не будуть йти в ті ВНЗ, які продають дипломи. Раджу перед вступом звертати увагу на незалежні рейтинги вищих навчальних закладів, які у нас є", – сказав міністр.

Втім, перерахувати "поіменно" ті заклади, які будуть скорочені, міністр відмовився, посилаючись на відсутність списку.

Нагадаємо, раніше говорили про те, що в Україні більш ніж в два рази скоротиться кількість вищих навчальних закладів. Нібито подібної реформи освітньої системи від влади вимагав МВФ.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Серед звільнених із полону двоє черкащан – Ігор Табурець

Серед 25 полонених, яких вдалося повернути додому, двоє черкащан. Про це розповів голова Черкаської ОВА Ігор Табурець. «Ще двох черкащан...

Зарплата і пенсія: що задекларувала претендентка на посаду директора Черкаського обласного БТІ

Конкурсна комісія Черкаської обласної ради визначилася з претендентом на посаду директора Черкаського обласного бюро технічної інвентаризації. Нею стала Тетяна...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас