Близько 60 тис. черкащан не отримують офіційних доходів. Про це заявив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Володимир Коломієць з посиланням на статистичні показники контролюючих органів.
За його словами, в разі отримання такими працівниками хоча б мінімальної легальної зарплати, доходи бюджетів області зросли б не менш, ніж на 90 млн гривень за рік.
Як розповів Коломієць, найбільш зухвале ставлення до використання найманої праці – у аграрному секторі. Сьогодні у сільськогосподарській галузі задіяно (з урахуванням адміністративного корпусу) 33 тис. осіб, середня заробітна плата яких становить 2328 грн. Це на 203 грн. менше відповідного середньообласного показника (2531 грн). І це при тому, що лише для обробітку сільськогосподарських угідь – 1450 тис. га, необхідно 36,5 тис. робітників. Тож за підрахунками ГУ Міндоходів у Черкаській області, майже 7 тис. громадян отримують "сіру" заробітну плату.
Він також поінформував, що з початку весняно-польових робіт працівники органів доходів і зборів Черкаської області встановили 834 випадки неоформлених трудівників. Так, 91 "трудового нелегала" виявлено в Уманському, 72 – в Золотоніському, 70 – у Тальнівському, 57 – у Канівському районах області.
Коломієць наголосив, що для подолання таких явищ у сільському господарстві на території області триває операція "Урожай-2014". Захід проводиться за підтримки голови ОДА Юрія Ткаченка. Спеціальні робочі групи встановлюють реальну кількість працівників, задіяних у сільгоспроботах, та їхню реальну заробітну плату, фактичне використання сільгоспугідь. Захід спрямований на підтримку розвитку сільськогосподарського сектору, забезпечення дотримання норм законодавства усіма підприємствами – аграріями і соціальний захист людей, які працюють у цьому секторі економіки регіону.
– Спільними діями ми зможемо дати додатково близько 20 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 48 млн грн зборів до фондів соціального страхування, – підкреслив Коломієць.