На корпусі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького встановили меморіальну дошку відомому українському педагогу та громадському діячу Олександру Захаренку, пише "Про все". Саме в цьому виші, який тоді був педагогічним інститутом, Захаренко навчався.
Відкрили дошку 2 лютого, цього дня Олександру Захаренку мало б виповнитись 80 років.
Невелика стела на стіні університету викликала не лише емоції, а й спогади у дружини Олександра Захаренка Віри Петрівни, для неї він був не просто знаним педагогом, а найріднішою людиною. Тому на меморіальну дошку із зображенням чоловіка жінка дивиться зі сльозами на очах і говорить, що сьогодні вона знову згадала все своє життя з ним.
Facebook / Анатолій Бондаренко
– Я дуже рада, що тепер є така стела. І вдячна всім, хто долучився до її створення та встановлення, – не стримуючи сліз говорить Віра Петрівна. – Він мені завжди говорив: "Я пішов", а означало це, що він пішов давати іншим знання. Щоб він міг повністю присвятити себе педагогіці, всю домашню роботу я завжди брала на себе. Завжди намагалась в усьому йому допомагати, бо він для мене був найкращим. Я й сама тяглася до його знать – теж у школі вчителем працювала. І в нас завжди в хаті було багато різних дітей, які приходили до нас навчатися. Зараз це репетиторством називають і гроші за це беруть, а в нас тоді й думки такої не було.
Освятив стелу митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн. Він також запропонував Черкаському національному та дружині Олександра Захаренка спільно створити школу на основі вчень відомого вчителя. Владика говорить, що нині багато різних навчальних напрямків, але не вистачає виключно української освіти.
– Меморіальні дошки не повинні бути просто знаком пам’яті, вони повинні переростати в реальну дію, – наголосив владика.
Довідка: Олександр Захаренко – український педагог, громадський діяч. Заслужений учитель УРСР, народний учитель СРСР, академік Академії педагогічних наук України, директор відомої в Україні авторської школи у селі Сахнівка на Черкащині.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Каневі вшанували визволителів від фашистських загарбників.