Курс долара в Україні побив річний рекорд і лише за кілька тижнів зріс із 27,2 до 28,4 грн/$. Більшість опитаних аналітиків вважає, що нинішній показник – не найвищий і може підскочити ще більше. Про це повідомляють на сайті OBOZREVATEL.
Що відбувається з гривнею?
Гривня опустилася до рекордної з 10 січня 2021 року позначки 28,4 грн/$. Усього за 19 днів поточного місяця долар подорожчав на 1,2.
Девальвація (зниження вартості гривні) тримається на двох стовпах:
- Високі світові ціни на газ у розпал опалювального сезону.
- Загроза вторгнення Росії до України.
Через загрозу вторгнення іноземці продають облігації внутрішньої держпозики (боргові папери України у гривні), а за виручені кошти купують долари та виводять їх з України. За кілька тижнів січня портфель ОВДП в іноземців скоротився на 6,4 млрд грн. У цих умовах гривня почала плавне, але впевнене зниження.
І якщо так триватиме, вітчизняна валюта ризикує переступити наступну психологічну позначку 29 грн/$.
Як змінюватиметься курс долара в Україні ?
Керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин також впевнений, що гривня продовжить слабшати: “Найближчі орієнтири – це максимальні курсові значення з 2015 року. Якщо не брати пікові рівні лютого 2015-го, йдеться про показники близько 28,9“.
Аналітик TeleTrade Сергій Родлер вважає, що ймовірний курс долара на найближчі тижні – 28,6 грн. Серед можливих факторів девальвації він називає й очікуване посилення монетарної політики з боку Федеральної резервної системи США. Якщо наприкінці минулого року 40% експертів, опитаних Bloomberg, взагалі не очікувало підвищення ставки у 2022-му, то вже зараз 60% розраховує побачити його на березневому засіданні.
Аналітикиня Concorde Capital Євгенія Ахтирко додає: незважаючи на ризики, психологічні фактори та паніку, є певні параметри, вище за які гравці ринку не зайдуть. “Тому, напевно, в якійсь точці це зростання зупиниться. Раніше він зупинявся на 28,5-28,6. Як гравці ринку оцінюють нинішні ризики порівняно з ризиками, які були раніше – дивитимемося. Але нескінченним зростання не буде” – зазначає вона.
Загалом девальвації найближчим часом не уникнути, упевнені опитані експерти..
Слідом за курсом долара в Україні зростатимуть також ціни на імпортні товари, зокрема на газ, бензин та автомобілі. Крім того, загальний рівень інфляції на 25% залежить від імпорту, а це означає, що у разі подорожчання “американця” збільшуватиметься і загальний рівень інфляції в країні.
Як повідомляла vikka.ua, уряд обіцяє підвищити пенсійні виплати у 2022 році.
Читайте новини vikka.ua у зручному форматі:
сторінка у фейсбуці,
акаунт в інстаграмі,
ми в TikTok.