НовиниКабмін дав другий шанс детінізації зарплат

Кабмін дав другий шанс детінізації зарплат

-

- Advertisment -

Уряд у новій редакції закону про єдиний соцвнесок відмовився від низки критеріїв, необхідних для застосування понижуючого коефіцієнта для ЄСВ. Говорити про якісь перемоги – рано, але змінений підхід дає другий шанс детінізації зарплат, пише в статті в ZN.UA оглядач з макроекономічних питань Юлія Самаєва.

Незважаючи на те, що фіскальна служба відзвітувала про 20%-ве зростання надходжень податків і зборів у січні-лютому порівняно з аналогічним торішнім періодом, сталося це, напевно, не через детінізацію оплати праці. Надходження від єдиного соціального внеску (ЄСВ) за два місяці склали 25,8 млрд грн: майже 12 млрд грн в січні і 14 млрд у лютому. Для порівняння, в грудні минулого року надходження від ЄСВ склали майже 18 млрд, у жовтні – 14,8 млрд, у серпні – 13,9 млрд грн.

"Очевидно, що ситуація з тіньовими зарплатами, незважаючи на проведену реформу, не змінилася. Розуміючи, що такими темпами вирішити проблеми з дефіцитом Пенсійного фонду неможливо, уряд відмовився від низки критеріїв, необхідних для застосування понижуючого коефіцієнта для ЄСВ" – пише журналіст.

Критерії, ухвалені попередньою редакцією закону, були нездійсненними для більшості бізнес-структур: середня зарплата на підприємстві повинна була складати не менше 3654 грн, платіж ЄСВ – не менше 700 грн. Звичайно, для великих підприємств ці норми не були великою перешкодою, однак для дрібних і середніх знизити ЄСВ було практично неможливо.

Запропоновані зміни не містять цих обмежень, критерій збільшення заробітної плати зменшено з 30 до 20 % від середнього показника за минулий рік. Щоб уникнути зловживань введений критерій середнього платежу також повинен бути не менше торішнього аналога, а також обмежено збільшення кількості співробітників – не більше, ніж у два рази. Крім того, чітко розписаний механізм розрахунку коефіцієнта і порядку його застосування, а область його використання розширена за рахунок самозайнятих осіб.

"Пропоновані зміни спрощують застосування цього коефіцієнта. Враховуючи індекс інфляції та девальвації, більшість підприємств будуть збільшувати свої заробітні плати, що дозволить їм зменшити відсоток ЄСВ", – розповів ZN.UA Ілля Несходовський, експерт РПР групи "Податкова реформа".

Так, навіть збільшення заробітної плати на 20 % дозволить підприємцям зменшити ставку ЄСВ з 37 до 30,8 %, тобто на 6,2 %. Збільшення середньої зарплати на 50 % зменшить ставку ЄСВ до 24,7 %, на 12,3 %. Для отримання коефіцієнта 0,4, а ставка ЄСВ у цьому випадку складе 14,8 %, заробітну плату потрібно збільшити в 2,5 рази, що реально зможуть зробити тільки ті, хто активно виплачував заробітні плати в конверті.

"Ми розраховуємо, що цей механізм все-таки буде стимулювати вихід зарплат з" тіні ", – говорить Несходовський.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Аграрії Черкаського району активно збирають пізні зернові культури

Сільськогосподарські підприємства Черкаського району продовжують збір пізніх зернових. Про це повідомляє пресслужба Черкаської РДА.  Наразі зібрано 80% площ соняшника, 11%...

На Черкащині збито 9 ворожих БпЛА під час останніх тривог

За попередніми даними, під час останніх повітряних тривог захисники неба знищили 9 ворожих безпілотників. Про це повідомляє начальник Черкаської...

Цікаве:

Іграшки для дорослих: як вибрати ідеальний девайс для яскравих відчуттів

У сучасному світі іграшки для дорослих стають невід'ємною частиною...

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x