НовиниІсторія сім’ї з Черкащини схожа на серіал Санта-Барбара, але...

Історія сім’ї з Черкащини схожа на серіал Санта-Барбара, але малобюджетний

-

- Advertisment -

Троє своїх і двоє усиновлених. Мати з п’ятьма дітьми жодного разу не отримала від держави допомоги. Чиновники кажуть, що у їхньої родини і так все є: велике господарство, земля. Одного разу за послугу з оформлення опікунства на дітей чиновниця пропонувала поділитися з нею коштами. Все закінчилося сваркою. Своєю історією родина Шпільок із Майданівки Золотоніського району поділилася із сайтом vikka.ua.

Юрій та Олена Шпільки – більше 25 років разом. З них чотири роки жили окремо. За цей час чого тільки не було: сходилися, розходилися, Юрій жив з іншою жінкою, яка народила йому двох дітей. Потім знову зійшовся з дружиною Оленою.

Мати його молодших дітей Наталія пиячила та не займалася їх вихованням. Дітей у жінки після нещасного випадку з малюком, який загинув у пожежі, усього лишилось шестеро. За словами Юрія, Наталія хоча й має багато дітей, але гарною матір’ю так і не стала, вела несоціальний спосіб життя. Тож коли Юрій знову зійшовся з дружиною, то вирішив забрати двох дітей, що нажив з Наталією, до своєї першої родини. 

"Ми порадилися з дружиною і вирішили взяти до себе Павла і Тетяну. Вони були тоді ще зовсім малі. Але у нас вже були дорослі три сини. Без них таку справу було б вирішувати неправильно. Тож зібрали сімейну нараду. Вони сказали, що молодші діти їм теж рідні", – розповідає чуйну історію своєї родини Юрій.

Коли молодших забирали до себе, Павлу було 3,5 року, а Тетяну прийняли в нову родину пізніше, коли їй виповнилося 8 років. Дівчинка після того, як поїхав брат,  ще деякий час жила з матір’ю. 

"Одна з місцевих чиновниць пропонувала мені оформити опікунство на дітей. Вона натякала на свою долю у тій сумі, що ми б отримували. Чоловік одразу відмовився і різко вийшов з кабінету, щоб не наговорити їй грубощів і всього, що про неї думає. А вона йому услід ще й образи викрикнула", – розповідає Олена Шпілька.

Оскільки діти підростали, треба було приводити до ладу їхні документи, тож Олена прийняла рішення усиновити Павла та удочерити Тетяну. Тоді їм було відповідно вже 14 та 16 років.

"Павло вилитий батько, а Тетяна схожа на мене. Тож багато хто дивується та не вірить, коли я кажу, що діти не мною народжені. Мені зовсім неважко про них піклуватися, це природно. Просто прикро, що країна в якій живемо, байдужа до нас", – зазначає жінка.

За словами подружжя, за весь час спільного життя вони жодного разу не отримали допомоги від держави.

"Кажуть, що у мене землі та худоби багато. Колись було 22 корови, тепер удвічі менше, ще тримаємо овець. За приріст поголів’я великої рогатої худоби мені Україна так нічим і не допомогла. Хоча на західній Україні, звідкіля я родом, фермерів підтримують", – каже чоловік.

Найбільше сім’я обурюється за те, що Олені не дали почесного звання матері-героїні. Жінка має п’ятеро дітей. Змалку вони жили з нею, але офіційне усиновлення відбулося, коли вони були старші за 8 років. За законом України, жінки, які народили 5 або більше дітей і виховали їх до 8-річного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років. Тож Олена, хоч і стала матір’ю дітям свого чоловіка, та не потрапляє під дію закону. 

Усі фото надані Юрієм Шпількою

Засновник організації "Батьки-одинаки України" Олександр Мазур вважає, що сім’я Шпільок стала заручниками недосконалості вітчизняного законодавства.

"Це курйози наших законів, які вже давно необхідно змінювати", – зазначає він.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасець із 4-річним хлопчиком здолав 300-кілометровий похід.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині очікується хмарна та сніжна погода

Після відходу південного циклону, який приніс значні опади у вигляді дощу, на території Черкащини встановилася зимова погода з невеликим...

Завідувачка садочка в Черкасах отримає премію Верховної Ради

Завідувачка міського дошкільного навчального закладу стала лауреаткою щорічної Премії Верховної Ради України. Про це повідомляє Департамент освіти і гуманітарної...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x