Закінчився перший етап дослідження конструкції внутрішнього оборонного валу знаменитого Мотронинського городища, що в Холодному Яру (Чигиринський район). Про це повідомляють на сайті Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького.
За словами завідувача кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки навчально-наукового інституту історії і філософії, професора Анатолія Морозова, споруда датується VI століттям до нашої ери. Об’єкт досліджувала міжнародна експедиція українських та польських археологів у 2000-2001 роках.
Нині розкопки проводять Інститут археології НАНУ, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.
Археологічними розкопками постійно цікавляться науковці та туристи. Минулого разу члени археологічної експедиції — викладачі та студенти ЧНУ — демонстрували свою роботу і знахідки студентам і школярам із Сумщини. Цього разу до них завітала випускниця магістратури Лейденського університету (Нідерланди) Ольга Веркоулен.
Зазначимо, ще в 1988 році науковці та студенти навчального закладу дослідували невичерпні археологічні скарби Холодного Яру. Мотронинське городище є надзвичайно цікавим для археологів. На думку найбільш авторитетних вітчизняних археологів, починаючи з Вікентія Хвойки, ця територія була столицею прадавньої української держави ще докиївської, "антської" доби (5 століття н.е.).
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Холодному Яру масово орудують "чорні археологи".