НовиниЧеркащинаГолів районних рад та їх заступників перевірили на чесність

Голів районних рад та їх заступників перевірили на чесність

-

- Advertisment -

Активісти громадської організації "Проти корупції" проаналізували 31 декларацію голів районних рад та їх заступників. Про це на прес-конференції 30 січня розповіли її представники, передає кореспондент vikka.ua.

Як розповідає фахівець із планування та проведення PR-кампанії Ірина Коваль, із проаналізованої 31 декларації, 19 з яких – голів районних рад, а інші 12 – їх заступників, правильно заповнена була лише одна. А от у семи районах вони взагалі не знайшли інформації про чинних заступників районних рад.

"У Чорнобаївському районі наразі немає ні голови, ні заступника, тому ми аналізували декларацію екс-посадовців, – розповідає вона. – Одна правильно заповнена декларація була у колишнього заступника голови Чорнобаївської районної ради Анатолія Нужного. Попри немалі статки, він все правильно записав. Всі інші були досить дивними та навіть досить смішними".

Серед найпоширеніших помилок при заповнені декларацій посадовців є невказана вартість нерухомого (будинки, квартири, гаражі, земельні ділянки) та рухомого майна, або ж вартість вказана вибірково; вартість майна дуже занижена; приховування бізнесу; приховування нерухомості; великі суми, що безслідно зникають; неправдоподібно низькі доходи; відсутність житла (навіть орендованого) та конфлікт інтересів.

"Якщо ви хочете придбати дешеву нерухомість і не знаєте де, то запитайте у голів районних рад та їх заступників, – жартує Ірина Коваль. – Згідно з їхнім задекларованим майном, будинки та квартири їм дісталися майже задарма".

Керівник ГО "Проти корупції" Юрій Путря пояснює, що згідно з проведеною статистикою, 45% електронних декларацій мають високий корупційний ризик, а 35% – середній.

Під час аналізу активісти зафіксували три порушення. Це два декларування недостовірної інформації та, відповідно, незаконне збагачення. Третє – порушення вимог фінансового контролю.

Найдивніша декларація була у голови Драбівської райради Юрія Дзеги. Він зазначив, що володіє будинком 82 кв. м у селі Степанівка, який коштує всього 3 тис. грн. А ось голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб задекларував квартиру у Шполі на 55 кв. м за 9,5 тис. грн (яка була придбана у 1996 році). Активісти знайшли справжню ціну квартири на той час – 106 тис. грн, яка наразі коштує як мінімум 500 тисяч.

Кілька декларантів приховали свій бізнес або навіть своїх співмешканців. Керівник Чигиринської районної ради Валентина Алексєєвець приховала майно свого чоловіка – депутата Чигиринської районної ради, який володіє магазином на 84 кв. м та ділянкою під нього на 520 кв. м.

Після виявлених порушень нечесних декларантів юристи громадської організації обіцяють звернутися до суду.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський підприємець умисно не подав декларацію за минулий рік.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x