НовиниЕксперт розповів, що робити черкащанам, коли в країні банкопад

Експерт розповів, що робити черкащанам, коли в країні банкопад

-

- Advertisment -

"Юнісон", "Фідобанк", а за ними "Михайлівський" – один за одним у травні впали українські банки. Очолив цю хвилю "Хрещатик", який входив до двадцятки найкрупніших фінансових установ. За оцінками експертів, це далеко не останні "жертви" Національного банку. Що робити зі своїми грішми черкащанам та чи варто довіряти банкам, сайт vikka.ua запитав у голови Комітету економістів України Андрія Новака.

"Нацбанк України продовжує свою політику ліквідації неплатоспроможних банків. Важко спрогнозувати, коли цей процес закінчиться, бо зачіпає він навіть, здавалося б, "здорові" банки, такі як "Хрещатик", який теж потрапив під каток ліквідації від НБУ. Але оскільки у нас відсутня будь-яка стратегія грошово-кредитної політки і взагалі стратегія розвитку банківської системи, ми нічого не можемо спрогнозувати", – зазначає Андрій Новак.

Андрій Новак. Фото radiosvoboda.org

Експерт наголошує: від так званих мертвих чи проблемних банків потрібно позбуватися, однак робити це варто іншим методом, користуючись практикою цивілізованих країн.

"У цивілізованих країнах, якщо банк з певних причин стає неплатоспроможним, то його виставляють на продаж. Тоді його купує інший комерційний банк або викуповує держава через націоналізацію. Але і в першому, і в другому випадку все до останньої копійки вкладника зберігається, і клієнтам навіть стає краще, бо з проблемного вони переходять у надійний. А у нас займаються ліквідацією. І тільки вкладник чує це слово, у нього з’являється природна реакція бігти до банку і забирати гроші", – пояснює голова Комітету економістів України.

Тим, хто в такій непростій ситуації все ж наважиться віднести свої кровні до банку, експерт радить звертатися тільки до першої десятки найкрупніших банків. Ще півроку тому актуальною була двадцятка, однак лихоманка у "Хрещатику" внесла свої корективи. При цьому Андрій Новак зазначає, що цю установу навмисне штучно довели до банкрутства і ліквідації. Міг вижити і колишній спонсор ФК "Черкаський Дніпро" – банк "Михайлівський".

Експерт нагадує: у випадку оголошення банкрутства Фонд гарантування вкладів виплачує клієнтам накопичення до 200 тисяч гривень. Якщо депозит більший, то видаються спочатку гарантовані, а решта повертається після продажу майна банку. Тому, якщо зібралися віднести до банку значно більшу суму, ніж дві сотні, то варто її розбити на кілька вкладів.

А найпростішою перевіркою надійності банку є розміри ставок по депозитах, що установа пропонує своїм клієнтам. Якщо вони вищі за середньоринкові, є велика ймовірність того, що в цієї установи проблеми. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині шахраї дурять пенсіонерів обміном гривневих банкнот.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Скандальні гектари: на Черкащині «провалився» один з найбільших аукціонів

На Черкащині розгорівся земельний скандал. Один із найбільших аукціонів, оголошений Державним земельним банком, провалився. Переможця дискваліфікували, компанія готується судитися,...

Військовим передали з Черкащини мобільний шпиталь

Потужний мобільний шпиталь передали з Черкащини одному з підрозділів Нацгвардії. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Шпиталь відповідає...

Цікаве:

Обираємо затишок: найкращі ковдри для вашого дому на сайті «Статус-Текстиль»

Немає нічого кращого, ніж зануритися у м'яку, теплу ковдру...

Запчастини для ремонту турбін від перевіреного постачальника

Турбокомпресори посідають ключове місце в сучасних автомобілях, особливо коли...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x