До річниці перепоховання Тараса Шевченка музей його імені оновлять. Його повертають до українського духу, який панував у канівському музеї до скандальної реконструкції за часів Януковича.
Перебудова музею тоді викликала обурення у громадськості. Авторка проекту, архітектор Лариса Скорик переінакшила його до невпізнаваності. Про це vikka.ua повідомили у прес-службі Черкаської ОДА.
"Фактично були знищені всі мистецькі рішення архітектора Василя Кричевського, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Звідси зникли і наші традиції, і наша культура. У березні, будучи в музеї із першим заступником міністра культури України, ми вирішили, що треба повертати музею його втрачене "обличчя". Про це клопоче і громада".
Ткаченко оглянув музей під час робочої поїздки на Канівщину. Роботи тут тривають уже кілька місяців. У музеї саме відновлюють вітраж, уже змінили експозицію у вестибюлі. До 22 травня намагатимуться встигнути розкрити стелю із розписами за ескізами Кричевського. А біля музею вже реставрували хрест, який стояв на могилі Кобзаря до 1923 року.
"Це все першочергові роботи, які ми можемо виконати власними силами та за свої кошти, – розповідає в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк. – На щастя, вже маємо й кількох меценатів. Планів ще багато. І їхню часткову реалізацію відвідувачі музею уже зможуть побачити на річницю перепоховання Тараса Шевченка".