У черговій програмі "Дійові особи" говорили про сусідські війни. У телефонному режимі черкащанка розповіла, що сусідська дитина зранку любить співати в караоке, а вночі грає в комп’ютерні ігри, увімкнувши на повну гучність звук.
За їхніми словами, його мама постійно на роботі, а коли робиш їй зауваження, то вона просто зрушує плечима. Жінка запитала у експертів студії, що робити у таких випадках.
За словами старшого інспектора відділу дільничних інспекторів Олександра Гречука, батьків такої дитини за її поведінку можуть притягнути до відповідальності.
"Тут є кілька порушень. Коли таке трапляється, то матір дитини можна притягнути до відповідальності за неналежне виховання. Бо вона спонукає до таких дій дитину, ніяких мір не приймає. По-друге, батьків за порушення тиші можна притягнути до відповідальності згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення за статтею 182", – наголосив правоохоронець.
Однак психолог радить не конфліктувати відразу із сусідами через поведінку дітей.
"За дії дітей справді відповідають батьки. І якщо дитина справді не розуміє, що не можна смітити у під’їзді, не можна співати вранці, то це через те, що їй про це не говорять. А якщо це дитина-підліток, то до неї з гумором і ввічливо можна звернутися з проханням. Але ні в якому разі не з грубістю. Бо ми дорослі показуємо дітям приклад, як треба діяти, щоб всім комфортно жилося на одній житловій площадці", – говорить Тетяна Яненко.
За її словами, батьки мають дякувати сусідам, що вони звернули уваги на поведінку їхніх дітей і прислухатися до зауважень.