У Черкасах розташовано близько 600 тимчасових споруд, з яких 215 – встановлені без відповідних дозволів та документів. Міська влада разом із підприємцями вирішувала, що робити із незаконними кіосками. Про це інформують у прес-службі Черкаської міської ради.
Від такої несанкціонованої торгівлі бюджет міста регулярно недоотримує значні кошти. Про це заявив під час громадського обговорення щодо розміщення тимчасових споруд у м. Черкаси голова постійної депутатської комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування та комунальної власності Богдан Колядко.
Депутат міської ради Руслан Зоря запропонував змінити порядок отримання документів для тимчасових споруд. Зокрема, щоб перш ніж надавати дозвіл на встановлення нового торгівельного кіоску, підприємці звертались до комітетів самоорганізації населення, на території якого з’явиться цей об’єкт.
"Потрібно насамперед запитати людей, чи потрібен їм новий кіоск, який стоятиме поруч з їх вікнами. Також якщо ТС змінює призначення, то його потрібно зносити. Адже дуже часто підприємці подають у документах неправдиву інформацію, наприклад, що торгуватимуть квітами. Тоді як продають алкоголь і цигарки", – наголосив Зоря.
Одним із шляхів легалізації бізнесу, на думку Руслана Зорі, є співпраця з податковою інспекцією. Зокрема, вона має перевіряти офіційність працевлаштування робітників у таких спорудах.
Під час обговорення були й присутні комунальні підприємства, які надають послуги водо, тепло та електропостачання. Вони також вимагають, щоб із ними погоджували встановлення нового кіоску чи павільйону. Оскільки у місті неодноразово фіксуються ситуації щодо самовільного під’єднання таких об’єктів до їхніх мереж.
Заступник начальника управління інспектування Черкаської міської ради – депутат міської ради Ігор Кіта запропонував, щоб встановлення кожної нової тимчасової споруди відбувалось через обговорення та погодження з мешканцями мікрорайону. А також, аби перед наданням дозволу перевірялась наявність схеми постачання товару до павільйону. Оскільки нерідко підприємці, порушуючи правила, направляють машини з товаром тротуарами та газонами.
Богдан Колядко також запропонував створити робочу комісію, до якої увійдуть представники від міської влади, контролюючих структур, а також підприємців. Вона перевірятиме на законність діяльності кожен торгівельний павільйон у місті та визначатиме долю нелегальних. Зокрема, йдеться про примусове демонтування.
Окремі підприємці висловились категорично проти. Серед них – Світлана і Олег Лисаки, чиї кіоски з продажу алкогольних виробів та тютюну розміщені на багатьох зупинках та ділянках з найбільш жвавим рухом у Черкасах. Їхні споруди є у переліку незаконних.
Підприємці стверджували, що прибирати їхні кіоски міська влада може лише за рішенням суду.
Депутат міської ради, який зініціював проведення цього громадського обговорення, Араік Мкртчян зазначає, що для розміщення тимчасових споруд на землях міської ради потрібно мати договір оренди земельної ділянки, а також договір пайової участі паспорту-прив’язки.
"Коли ви ставите вночі свої кіоски та під’єднуєтесь до електромереж – то дозволу не питаєте ? А якщо прибирати такі об’єкти – вважаєте, що потрібне рішення суду. Де логіка?" – обурюється депутат.
Мкртчян пропонує правила, які мають бути однакові для всіх:
"Якщо ми прибираємо кіоск, то на його місці не повинен ставитись інший. І якщо вже ставимо, то все повинно бути законно. Адже якщо контролюючі структури, СЕС по-справжньому візьмуться за кожного, то "капець" буде всім. Я – за те, щоб зняти незаконні кіоски, і навіть готовий профінансувати цю роботу", – заявив депутат.
Чимало нарікань стосувались зовнішнього вигляду тимчасових споруд, їх місцерозташування та порядку розміщення нових об’єктів.
Заступник міського голови Олександр Ільченко пообіцяв, що всі пропозиції, які пролунали на обговорення, будуть враховані під час внесення змін до відповідного проекту рішення.