НовиниЧеркасиЦвіте і пахне Дніпро широкий: черкащани скаржаться, що річка...

Цвіте і пахне Дніпро широкий: черкащани скаржаться, що річка «стає калюжею»

-

- Advertisment -

Через цвітіння вода у Дніпрі дедалі сильніше здається, що це не річка, а зелене болото з купою водоростей і сміття. Про це заявив черкащанин Андрій, який так і не наважився покупатися в Дніпрі, розповідає кореспондент сайту ВІККА. 

«Я вже не думаю про гидливість, я думаю про власне здоров’я – зазначив житель міста Андрій, який прийшов до води, про те так і не зміг купатися – Я переживаю за власне здоровя й здоров’я близьких».

Науковці твердять, що цвітіння води – це природний процес, який викликаний розмноженням синьо-зелених водоростей та ціанобактерій. Вони живуть, як у прісних озерах і водосховищах, так і в морській воді. Для їх розмноження їм треба кілька факторів – це поживні елементи, світло і тепло.

Але чому ж зараз їх так багато, а саме цвітіння починається  щороку раніше?  На ці питання нам відповів кандидат біологічних наук, доцент Олександр Спрягайло:

“За останні кілька десятків років ми спостерігаємо підвищення середньорічної температури повітря, тобто кожен наступний рік є гарячішим за попередній. Як наслідок, вода нагрівається швидше і сезон активного розмноження ціанобактерій настає раніше. Крім того, для життя синьо-зелених водоростей потрібні поживні речовини, величезна їх кількість потрапляє у воду із полів навколо.

Наприклад людина розорювала схили, з тих схилів збігає вода, розчиняє речовини, які є в ґрунтах, добрива, які внесла людина, і несе це все у притоки Дніпра чи й у Дніпро безпосередньо.  Особливо небезпечним цей процес є через розорювання берегів.

Також важливим фактором є зарегульованість Дніпра, через будівництво системи ГЕС. Окрім того, що при створенні водосховищ відбулося затоплення унікальних лук і пасовищ, Дніпро стало фактично системою озер. На Дніпрі з’явилися величезні масиви з глибиною метр або й менше метра й зрозуміло, що така вода скоріше прогрівається й швидше цвіте».

Чим небезпечна така вода саме для людини? Із цим запитанням журналісти vikka.ua  звернулись до «Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

Ціанобактерії виробляють токсини, при контакті з якими можуть виникати розлади здоров’я. А саме, під час купання в період цвітіння синьо-зелених водоростей можуть проявлятися різні симптоми:

–        почервоніння, висипання по шкірі, свербіж;

–        почервоніння слизової оболонки очей та носа;

–        висипи та пухирі навколо рота й носа;

–       загострення алергічних хвороб (зокрема, астми).

При заковтуванні такої води можуть виникати:

–        болі в животі;

–        нудота і блювота;

–        діарея;

–        біль у горлі;

–        головний біль, підвищення температури тіла;

–        біль у м’язах і суглобах;

–        висипи на слизовій оболонці в роті та ін.

Так як же убезпечити себе від наслідків купання у зеленій воді? Фахівці ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» радять для безпечного відпочинку на пляжах:

  • Вибирайте спеціально облаштовані місця для купання. Уникайте води, що цвіте, з домішками або брудна на вигляд.
  • Не ковтайте воду при купанні, застерігайте дітей від цього.
  • Не використовуйте воду з водойм для миття рук, овочів, фруктів, посуду та іграшок.
  • Дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки перед їжею та після туалету, використовуйте антисептики, контролюйте дітей.
  • Промивайте обличчя та очі після контакту з річковою водою чистою водою.
  • Завжди майте запас чистої питної води гарантованої якості.
  • Не беріть швидкопсувні продукти на відпочинок.
  • Після пляжу мийте руки з милом та приймайте душ.

Окрім цього, дбайте про довкілля – не залишайте сміття у місцях відпочинку на природі. Також відмовляйтеся або мінімізуйте використання фосфатовмісних пральних та мийних засобів, щоб зменшити цвітіння води.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

В українських пенсіонерів можуть забрати водійські права

Додаткові тести на права для пенсіонер хоче запровадити Верховна Рада України. Законопроект, №8082 додана на розгляд до парламенту. Що передбачає...

Вирізали з автомобіля: на Уманщині сталася жахлива ДТП

До Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що поблизу села Краснопілка, Уманського району, сталась ДТП за участю двох легкових...

Цікаве:

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...

Ліга чемпіонів 2024/2025: видання Goal назвало фаворитів турніру

Видання Goal оновило прогнози на перемогу та назвало фаворитів...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x