додому Україна Cosmos PreFab: як створити бізнес в Україні

Cosmos PreFab: як створити бізнес в Україні

0

Створити бізнес в Україні? Легко! Але ризиковано. Та є відчайдухи, які займають певні ніші і стають успішними всупереч усьому, борються з вітряками законів і системи, подають приклад і вигадують щось нове, якісне, красиве і найголовніше – українське. Так сталося із Космос ПреФаб.

А історія дуже проста. Ярина та Роман Баховські перед народженням первістка затіяли у квартирі ремонт і зіткнулися з усіма можливими проблемами, які такі роботи спричиняють. А далі – поради друзів і тих, хто вже пережив оновлення у своїх квартирах. І десь між етапами фарбування стін і вибору покриття на підлогу виникла ідея власного будинку – сучасного, комфортного, економного і головне – відкритого й готового.

Ані Ярина, ані Роман не є архітекторами чи конструкторами.

У них була лише ідея, яку втілювали в життя професіонали. До 2016 prefab-будинків практично не існувало в Україні, тому Баховські хотіли, аби їхнє дітище було ідеальним.

Перший прототип розташований неподалік села Майдан, що на Львівщині. Його ретельно оздоблювали, обдумували й наповнювали. Спершу він мав 60 квадратів, але згодом, через рік оренди й показів, його розширили та удосконалили завдяки відгукам тих, хто в ньому ночував і проводив час. Удосконалену версію встановили в горах. Свою компанію Ярина і Роман назвали “Космос”.

Що ж це за диво – “космічний” будинок?

Насправді технологія та й сам термін prefab у перекладі з англійської означає “заздалегідь”. Це будинки, які фактично виготовлені заздалегідь, у заводських умовах.

Такий підхід дає змогу зменшити кількість будівельного сміття та відходів і вберегти природу. Процес виготовлення і встановлення такого будинку триває пів року.

Перший Космос ПреФаб зараз гармонійно вписується в навколишнє середовище села Майдан. Він розташований на горбочку, відділений від шляху рядом дерев, має величезні вікна, терасу. Одне слово, нічого зайвого. Роман зізнається: трохи попрацювали над ландшафтом, але нічого глобально не змінювали. Усі їхні будинки, за словами ідейного натхненника, мають вписуватися в те середовище, у якому їх встановлюватимуть, а головне – не псувати природу, а, навпаки, доповнювати її.

Зараз їхній перший будинок працює сам на себе.

Його не продали, а здають в оренду, і забронювати його непросто, адже охочих “перезавантажити” мозок у тиші й гармонії, насолоджуючись відкритим простором без парканів і зоряним небом крізь вікно у стелі, багато. Будинок орендують і для медових місяців, і для конференцій, і просто для того, щоб утекти від галасу міста. Довкола ліс, за будинком – мангал і дрова, а до найближчої оселі доволі неблизько.

Сам будинок – це компактне приміщення із вмонтованою кухнею. Усі меблі безпечні, немає жодних шаф, адже все начиння можна скласти у прихованих шухлядках. Крім того, є камін. До речі, Ярина та Роман – прихильники популяризації місцевого бізнесу і здебільшого усі свої матеріали та меблі замовляють у місцевих виробників. А ще 2% від щоденної оренди будиночка виділяють на благодійну ініціативу організації “Будуймо Україну разом”, тобто на відбудову осель для малозабезпечених.

Найбільше вражає не відсутність парканів, а вікна до землі

“Нас часто питають про безпеку. Нам просто хотілося видихнути, відчути гармонію, побачити все довкола, а паркани цьому заважають”, – розповідає Роман.

За будинком доглядає місцева сім’я. Вони поселяють гостей, вони ж і прибирають приміщення. Загалом, місцеві від будиночку в захопленні. Крім затишної основної зони, є ще кімната-спальня, туалет та ванна, а на верхньому поверсі – невелика друга спальня, яка може слугувати дитячою. У цій кімнаті є оглядове стельове вікно, власники кажуть, що вночі з нього добре видно Велику Ведмедицю. Окрім житлових приміщень, у будинку є технічне, де розмістили котел, генератор і облаштували місце для зберігання габаритних речей. Такий будинок важить до 30 тонн і складається з чотирьох модулів.

Та мета Баховських полягає не в тому, щоб здавати ці будиночки в оренду, хоча зізнаються: у них уже є пропозиції облаштувати більше таких споруд біля моря та в горах. Мета – виготовляти хороше, гарне житло, яке можна повністю спроектувати та підготувати на заводі і лише привезти у визначене місце й зібрати модуль. Погодьтеся, до цього не зовсім готові українці…

Адже компактне сучасне житло трапляється не часто, наші співвітчизники досі намагаються відійти від моделі величезних будинків із багатьма кімнатами, які доведеться опалювати, витрачати ресурси і гроші.

А ще сміття… Що більший будинок, то більше будівельного сміття. А тут просто ідеальне рішення. “Ми мали одне замовлення. Чоловік прийшов до нас, ми йому розробили будинок, але він був дуже консервативних поглядів, і як ми йому не розповідали про наші модульні хатинки, він все одно наполіг будувати свою оселю з блоків”, – розповідає Роман.

Будиночки у вигляді хвилі – це не єдине можливе дизайнерське рішення. До речі, розробників на такий вигляд будинку надихнула одна гравюра, інші або створюють проєкт під замовника, або використовують уже готові форми. Усе виробництво налагоджене на заводі у Львові, тут монтують усі ізоляційні матеріали та інженерні мережі. Будинок виготовлено за так званим “канадським” принципом: навіть якщо оселя в режимі очікування, температура у ній не падає, а влітку не піднімається.

Ярина і Роман мріють, аби таке сучасне житло без обтяжливих ремонтів, які за пів року перетворюються на гонитву за грішми й боргами, стало доступним для кожного українця. А поки що дають змогу відчути гармонію у двох своїх “космічних” хатинках. Щоправда, забронювати їх не так легко, адже охочих утекти в ліс чимало. Та воно того варте, і відгуки тих, хто побував у такому будинку, тільки це підтверджують.

Ірина Папірник 

Як повідомляв сайт vikka.ua, мандрівник з Черкащини подорожував на велосипеді трьома європейськими країнами.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version