НовиниЧеркасиМайже сотня переселенців отримують медичну реабілітацію у Черкасах

Майже сотня переселенців отримують медичну реабілітацію у Черкасах

-

- Advertisment -

Понад 70 евакуйованих дорослих та 25 дітей, які приїхали у Черкаси із зони бойових дій, нині проходять курс реабілітації в оздоровчій поліклініці «Астра». Більше того – трьом лікарям-переселенцям тут дали роботу. Повідомляють на сайті Черкаської міської ради.

«Ми одні з перших прийняли на роботу фахівців із числа внутрішньо переміщених осіб, – говорить директорка закладу, заслужена лікарка України Ірина Волощенко. – Також наголошуємо, що приймаємо на медичну реабілітацію всіх евакуйованих людей, а не тільки з інвалідністю».

Ірина Василівна розповідає, що слухаючи історії нових колег і відвідувачів, які покинули різні домівки через війну, їхні працівники часто не можуть втримати сліз:

Пані Олена із Маріуполя, прийшла в «Астру» разом із 3-річним синочком. «Ми сиділи кілька тижнів у Маріуполі без води, світла, газу, – згадує вона. – Зрозумівши, що таки доведеться виїхати, накупили їжі, дитячого харчування, памперсів. З дітьми, мамою, і тьотею, яка має інвалідність, приїхали до знайомої в Черкаси.

І ця добра жінка віддала нам свою квартиру, сама ж поїхала до рідні у село. Вона й запропонувала показати маленького Давида фахівцям реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра», бо Давид досі не розмовляє. Нині проходимо курс реабілітаці».

Катерина й Кирило приносять на реабілітацію в «Астру» свого 10-місячного синочка.

«Ми відвідували реабілітолога в Харкові, – розповідають. – Евакуювавшись до Черкас, відразу знайшли тут реабілітаційний центр. Дякуємо фахівцям, тому що за місяць процедур маємо значний результат: хлопчик навчився добре тримати голову, спину, з’явилася опора на руки, почав повзати, став активним».
Їхній старший син – школяр, навчається у Черкасах дистанційно тут уже знайшов друзів. Попри комфортні умови, родина мріє повернутися додому.

Пані Світлана – пенсіонерка. Розповідає, що мешкали з чоловіком у харківському мікрорайоні «Салтівка». Коли почалися авіанальоти й бомбардування, прийняли запрошення знайомих черкасців приїхати у спокійніше місто.  В «Астрі» відвідує  процедури масажу, ванни, магнітотерапію, заняття з йоги та лікувальної фізкультури.

«Взагалі Черкащина для мене – це відкриття!, – розчулено говорить жінка. – Вже відвідали Канів, Золотоношу. У Черкасах нас вразив Дніпро. Це справжня Велика ріка. Ми полюбили гуляти по набережній. У вас навіть люди розмовляють по-іншому, спокійніше. Для мене зараз це дуже важливо».

На сьогодні колектив працівників реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра» поповнили три лікарі. Кожен із них досвідчений: до них із задоволенням приходять пацієнти.Вікторія Валентинівна працювала у Харкові реабілітологом. Розповідає, що змушені були переїхати, бо потерпали від постійних обстрілів. У Черкасах зареєструвалися в Гуманітарному центрі міської ради.

«Черкаси мені дуже сподобалися – затишне красиве місто, – ділиться враженнями пані Вікторія. – Нас тут гостинно  зустріли. У РОП «Астра» я працюю масажистом, проводжу дітям лікувальну фізкультуру. Це цікаво для мене, оскільки у Харкові я займалася відновленням здоров’я у дорослих, а до дитячої реабілітації «не доходили руки». Тепер підвищую свою кваліфікацію».

За два місяці від початку повномасштабного вторгнення росії у Черкасах працевлаштовано вже 18 медичних працівників, які виїхали із зони бойових дій, повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський.

«Особливо тепер, у часи війни, медичні працівники Черкас приносять неоціненну допомогу людям, – відзначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – Адже ми зрозуміли, що найголовніше – це мир, здоров’я, сімейне благополуччя, прості людські радощі. Саме це ми можемо й повинні дати людям, які, переживши жахи війни і бомбардувань, їдуть в наше місто, шукаючи спокою й затишку».

Довідково: реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» – єдиний амбулаторний заклад в області за напрямом медичної реабілітації та міський центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

За більш як 30 років роботи в «Астрі» тут допомогли близько 150 000 пацієнтам. У поліклініці безкоштовно обслуговуються 46 000 жителів Черкас, в тому числі пільгових категорій. З ними працюють 114 лікарів, більшість мають вищу категорію. Аби заклад міг функціонувати й надавати якісні послуги, міська влада Черкас спрямовує фінансову підтримку.

Як повідомляла раніше vikka.ua, у Черкасах батько врятував дочку від страждань (ВІДЕО) 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах водій збив літнього чоловіка вночі на переході

Поліцейські затримали водія, який скоїв наїзд на пішохода у Черкасах. Про це пише Поліція Черкащини. ДТП сталася 22 листопада на...

Два шахеди знищили цієї ночі над Черкаською областю

З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в Черкаській області. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "У...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x