У Черкасах відбувся фестиваль робототехніки. Черкаський державний технологічний університет вкотре збирає юних майстрів. Повідомляє власний кореспондент ВІККА.
МАКСИМ БОНДАРЕНКО, ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ПРИЛАДОБУДУВАННЯ, МЕХАТРОНІКИ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЧДТУ
Ми вирішили в цьому році провести експеримент. Справа в тому, що більшість шкіл які організовують робофестивалі, вони, як правило, задіюють один тип роботів. Ми вирішили не обмежуватися і всі хто хочуть, хто має змогу, на будь-яких типах роботів можуть взяти участь. Єдина вимога була до габаритів робота і друге, що робота має бути складений особисто конкурсантом. Тобто не куплений десь на аліекспрес, а складний дитиною. Оце основна вимога.
Понад 50 учасників з Черкащини та сусідньої Кіровоградщини приїхали змагатися за звання найкращого. Микола приїхав з Маньківки. Разом з командою понад місяць майстрували машинку.
МИКОЛА, УЧАСНИК
Ну ось він їде, коли він бачить стіну він повертає, коли не бачить проїжджає, а коли врізається в стіну, він їде назад і потім знову їде.
Софія приїхала з Кропивницького. Вона є студенткою, проте вже навчає інших майструвати та програмувати роботів.
СОФІЯ ПОБІЯХА, УЧАСНИЦЯ
Найскладніше – підібрати правильний код, запрограмувати його. Завжди є нюанси. Деякі датчики можуть просто відмовлятися працювати прямо в моменті при зміні коду. Начебто все працює, все добре, ви додаєте якусь нову правку і одразу весь код перестає працювати. Це спроба, невдача, спроба, невдача, аж поки ви не приходите до чогось, що йде найбільш ефективно.
Ще один тренер команди з Кропивницького – Юрій Колесник. Колишній військовий, який через травму мусив змінити професію. Сьогодні вперше з командою приїхав презентувати свої напрацювання.
ЮРІЙ КОЛЕСНИК, ТРЕНЕР
Перший раз, ми ж навіть не розуміли супротивників, які будуть тут. Скажемо так, ми не намагаємося виграти чи отримати місце. Ми просто приїхали взятиучасть в змаганнях і отримати досвід, щоб потім в цьому напрямку більше розвиватися.
Підтримувати команду з Кропивницького приїхала і викладачка Олена Трифонова. Говорить, такий вид діяльності варто розвивати.
ОЛЕНА ТРИФОНОВА, ЗАВІДУВАЧКА КАФЕДРИ МАТЕМАТИКИ ТА ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЦДУ
Ми привезли і машинку створили і лего. Будемо пробувати свої сили у різних локаціях. Це дуже цікаво. Коли в учнів горять очі, це захоплює.
Анна БІЛИК, Павло ОБОЛЕВИЧ, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА