Черкаський обласний ТЦК просить черкащан бути обачними із інформацією про пошук військових. Пости в соціальних мережах, які нерідко публікують родичі, активісти чи просто небайдужі громадяни, де на фото зображено безвісти зниклого або полоненого українського військовослужбовця у військовому однострої, із вказанням прізвища, ім’я, по батькові та військової посади – можуть зашкодити військовослужбовцю та перемовинам щодо обміну.
Такі пости переважно супроводжуються підписами, на кшталт: «Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину» або «помоліться за повернення» та містять персональні дані військового.
У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА ТАКИХ ПОСТІВ?
Річ у тім, що вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною.
Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи дані та фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки.
Пам’ятайте, що поширення в соціальних мережах інформації про позивні українських бійців, військові частини та місця їх дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців в полон тощо несе загрозу не тільки самим полоненим, але і їх бойовим побратимам.
Водночас розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого.
Йдеться про додаткову інформацію як то: значущість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких тощо.
Це спонукає ворога прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної особи, в результаті чого вимоги до її обміну стають завищеними, а сам процес – максимально ускладненим.
ЩО РОБИТИ?
– Звернутися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України та об’єднує в собі понад десять державних установ та організацій.
Ця установа приймає родичів військовополонених та безвісти зниклих і надає юридичну, психологічну, а також іншу наявну інформацію.
Сьогодні влада разом з усіма причетними державними інституціями робить усе можливе, аби кожен український воїн залишився живим і якомога скоріше повернувся додому.
Консультаційний центр Центрального регіону (Вінницька, Хмельницька, Чернівецька, Черкаська, Житомирська області)
Телефонна лінія: 0 800 200 606
Понеділок-п’ятниця 09:00 – 17:00
Адреса: м. Вінниця, вул. Театральна, 15
– Звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Кожен ТЦК та СП веде роботу з громадянами-родичами військовослужбовців, допомагає взаємодіяти з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими та іншими установами.
За можливості звертайтеся до того ТЦК та СП, який мобілізував військовослужбовця. Такі центри комплектування першочергово отримують інформацію про полонених або зниклих безвісти військовослужбовців.
Або ж приходьте до районного (міського) ТЦК та СП за місцем вашого проживання, де працівники групи соціального забезпечення допоможуть у вашій справі.