Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримав перейменування 108 населених пунктів, зокрема й перейменування Кіровограда на Інгульськ. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу Українського інституту Національної пам’яті.
Наприкінці листопада правом обрати нову назву в рамках виконання законів про декомунізацію скористалися 13 міст України. Зокрема Кіровоград подав сім варіантів для зміни назви – Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький, Благомир.
Подати думку громад про перейменування, як зазначили в інституті, місцеві чиновники можуть до 21 грудня. Далі за процедурою на її підставі, а також на підставі рекомендацій Інституту національної пам’яті Верховна Рада ухвалить рішення про остаточне перейменування. Кінцевий термін для голосування депутатів – 21 лютого 2016 року.
Водночас, як стало відомо vikka.ua, на Черкащині мають перейменувати ще 17 сіл та селищ із "комуністичними" назвами. Перейменування повинні закінчитися в Україні до 21 травня 2016 року. Зокрема назви на Черкащині змінять:
– с. Жовтневе (Маньківський р-н),
– с. Жовтневе (Монастирищенський р-н),
– с-ще Жовтневе (Чорнобаївський р-н),
– с-ще Жовтневий Промінь (Чорнобаївський р-н),
– с-ще Здобуток Жовтня (Тальнівський р-н),
– с. Кірове (Корсунь-Шевченківський р-н),
– с-ще Комінтерн (Чорнобаївський р-н),
– с. Крупське (Золотоніський р-н),
– с. Ленінське (Смілянський р-н),
– с. Ленінське (Чорнобаївський р-н),
– с-ще Незаможник (Городищенський р-н),
– с-ще Петрівське (Кам’янський р-н),
– с. Петровського (Драбівський р-н),
– с-ще Петровського (Золотоніський р-н),
– с-ще Політвідділовець (Уманський р-н),
– с. Чапаєвка (Золотоніський р-н),
– с. Чапаєвка (Монастирищенський р-н).
Як повідомляв сайт vikka.ua, першим на Черкащині виконав закон про декомунізацію Драбівський район: там село Ленінське перейменували на Богданівку, а селище Радгоспне – на Квітневе.