Російські закупники відмовляються від черкаської молочної продукції через загострення ситуації на кордоні. Водночас, для наших виробників відкривається європейський ринок у зв’язку з наданням Євросоюзом автономних преференцій. Про готовність купувати сухі молокопродукти заявив і Китай, повідомляє Діловий регіон.
Зараз черкаські молокопереробники взялися за переобладнання виробництва. На Золотоніському маслоробному комбінаті вже провели модернізацію. Деякі підприємства лише планують це зробити.
За словами експертів, черкаські молочарі мають потужний потенціал для постачаня продукції на світовий ринок. Однак необхідно вирішити ряд "хронічних" проблем галузі. Чи не найбільшою з них ввавжають низьку якість молока, яку закуповують переробники в населення та господарств.
– Через постійне подорожчання енергоносіїв собівартість літра молока зростає, а якість і кількість знижується. Якщо раніше в селі можна було заготовити 1-2 тонни, то сьогодні 200-300 літрів, – говорить заступник голови правління ПАТ "Золотоніський маслоробний комбінат" Володимир Касьян.
За його словами, власники готові вкладати гроші у вдосконалення та розширення виробництва, але через низьку якість сировини продукція не отримає дозволів на реалізацію в Європі. Тому черкаські молокопереробники поки що закуповують сировину в населення, але активно обстоюють необхідність створення фермерських господарств з повним циклом контролю якості продукції. Однак така форма організації виробництва поки не має законодавчого підґрунтя. Також необхідно узгодити українське законодавство з європейськими вимогами до продукції.