З 1-го березня у черкаських лікарнях запрацювала реформа: невідкладні хворі першу добу лікувалися за рахунок бюджету. За місяць, що працював проект, лікарі підбивають підсумки: при об’єктивному підборі препарату перебування пацієнта можна здешевити удвічі-утричі. Зробити це можна за рахунок придбання ліків вітчизняного виробника.
Нагадаємо, угоду про забезпечення безкоштовного лікування хворих у невідкладних станах підписали наприкінці лютого профільний департамент і 5 міських лікарень. На це спрямували з бюджету понад 3,5 мільйони гривень. Вистачить їх на кілька місяців, а до кінця року потрібні ще 15 мільйонів.
За словами директора Першої міська лікарні Тимофія Тронца, запровадження такої ініціативи показало певні прогалини у системі лікування хворих, на які не звертали уваги раніше.
"За перший місяць до нас надійшло 14% хворих у невідкладних станах. Середня вартість медикаментів для їхнього лікування складала 65-66 гривень на першу добу. І вартість медикаментів одна із найзатратніших частин цієї суми. Є три групи медикаментів: ефективні, медикаменти з недоведеною ефективністю і медикаменти з доведеною неефективністю. І саме медикаменти першої групи коштують найдешевше. Найдорожчі друга і третя групи. І якраз вони користуються найбільшою популярністю серед населення", – констатує директор Першої міської лікарні.
Він наголошує, що медикаменти потрібно підбирати адекватно. Зокрема віддати перевагу варто препаратам вітчизняного виробника, і відповідний арсенал для цього є. Таким чином, при об’єктивному підборі препарату перебування пацієнта у лікарні можна здешевити удвічі-утричі.
Погоджується з колегою і директор Третьої міської поліклініки Анатолій Шевченко. Каже, вони теж роблять акцент на вітчизняні ліки.
Як повідомляв сайт vikka.ua, проконтролювати витрату коштів у черкаських лікарнях можна на сайтах закладів.