НовиниЧеркасиЧеркаські комунальники почали роботу зі знищення амброзії

Черкаські комунальники почали роботу зі знищення амброзії

-

- Advertisment -

Наближається період цвітіння амброзії – рослини, яка у багатьох людей викликає алергічні захворювання. Дбаючи про здоров’я людей та благоустрій міста, відповідні служби вже працюють для вчасного знешкодження рослини-шкідника. 


«Насамперед, щомісяця на територіях міста, за які відповідає департамент житлово-комунального комплексу, ми надаємо послуги з комплексного косіння – це 130 гектарів зелених зон. Деякі ділянки косимо навіть двічі за місяць, – запевняє начальник відділу екології Володимир Гусаченко. – Якщо містяни скаржаться, що на ділянках, які перебувають у комунальній власності міста виявлено карантинні буряни, спеціалісти департаменту спрямовують туди підрядну організацію».

За словами Володимира Гусаченка, щороку на території міста Черкаси виявляють від 30 до 45 гектарів амброзії.

«Взагалі є 4 види заходів боротьби з цією рослиною-алергеном, – пояснює посадовець. – Перший (поки що основний) – косіння 2-3 рази за сезон. Другий (агрохімічний) – це використання хімічних препаратів та гербіцидів, але його не можна застосовувати поблизу шкіл, садочків, місць проживання людей. Для цих територій бажано використовувати третій, біологічний метод – замість хімічних препаратів обробляти ці ділянки біологічними препаратами. І четвертий, найефективніший вид боротьби – прибрати аброзію з корінням, провести поверхневу обробку грунту і засіяти територію злаковими травами, які не дають прорости бур’яну».

Правила благоустрою міста передбачають, що громадяни, підприємства, установи та організації мають утримувати прилеглу територію в належному стані. Тим, хто не дотримується цих правил, зокрема, несвоєчасно викошує зелені зони, передбачені штрафи за статтею 152 КУпАП. Для фізичних осіб – від 340 до 1360 гривень, для юридичних – від 850 до 1700 гривень.

Притягувати до відповідальності недобросовісних  господарів і складати протоколи про адміністративні правопорушення мають фахівці управління інспектування.

«Ми складаємо більше 30 протоколів щороку за несвоєчасне видалення карантинних рослин, – розповідає начальник відділу інспектування управління інспектування ЧМР Сергій Молодик. – Зараз найбільше амброзії бачимо біля приватних домоволодінь, гаражних автокооперативів по вулицях Одеській та Сумгаїтській і на полігоні. Власники гаражів уже реагують на наші приписи й  намагаються викошувати карантинні рослини».

Як пояснюють біологи, засилля амброзії з’являється через проблему порушення структури грунту. Тому в деяких країнах Європи при боротьбі з амброзією взагалі знімають кілька шарів грунту і засипають їх назад у зворотному порядку. Якщо боротьбу проведено невчасно або не за правилами – рослина  росте знову, а її насіння за сприятливої погоди може розноситися на відстань 50 км.

Крім того, амброзію потрібно зрізати не вище 2-3 сантиметрів від землі. Інакше стебло починає надзвичайно галузитися, і дає суцвіття, як у дорослої рослини, з таким же агресивним насінням.

 

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Мокрий сніг і ожеледиця очікуються в Черкасах та області

У ніч на 23 листопада в Черкаській області та місті Черкаси очікується значний мокрий сніг (15–49 мм за 12...

Хто організовує суспільно корисні роботи «Армії відновлення»?

Війна вплинула на зайнятість населення, зруйнувала багато робочих місць. Проект «Армія відновлення» запроваджено Урядом України восени 2022 року з...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x