На Черкащині почастішали випадки викрадення трансформаторної оливи. Лише упродовж минулого року зловмисники злили майже 12 тонн оливи на суму понад 370 тисяч гривень. У новому році зафіксовані дві крадіжки. Зазвичай дістаються до трансформаторних підстанцій, які розташовані на периферії, рідше – у середмісті. Про це повідомляє прес-служба "Черкасиобленерго".
Трансформатор без оливи одразу виходить із ладу й на тривалий час залишає значну кількість споживачів без електроенергії.
"Про такі факти споживачі повідомляють запізно, – говорить начальник відділу економічної безпеки ПАТ "Черкасиобленерго" Євгеній Лут. – А саме, коли вже зникло електропостачання. Найчастіше випадки викрадення трансформаторної оливи фіксують у Золотоніському, Звенигородському, Жашківському, Драбівському, Кам'янському та Смілянському районах. Так, торік там у середньому сталося по 7 крадіжок".
Енергетики всіляко намагаються захистити трансформаторні підстанції від зловмисників, та вони щоразу знаходять нові способи доступу до них. Спроби поліції знайти винних майже ніколи не закінчуються успіхом.
Викрадення оливи з трансформаторів підпадає під дію статті 185-ї Кримінального Кодексу України (таємне викрадення чужого майна) й передбачає покарання у вигляді штрафу – 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи строком до 2-х років, або позбавлення волі терміном до 3-х років.
Керівництво ПАТ "Черкасиобленерго" просить жителів області не бути байдужими та в разі виявлення фактів протиправних дій або підозрілої поведінки осіб поблизу електроустановок відразу повідомляти поліцію або телефонувати на гарячу лінію ПАТ "Черкасиобленерго" за номером (0472) 39-52-47.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині мародери перешкоджали роботі аварійників.