НовиниЧеркаські експерти і депутати – "ЗА" поіменне голосування (опитування)

Черкаські експерти і депутати – "ЗА" поіменне голосування (опитування)

-

- Advertisment -

Президент України Петро Порошенко 22 грудня підписав закон про поіменні голосування у місцевих радах усіх рівнів. Відтепер результати голосувань стануть загальнодоступними кожному громадянину. Як вплине нововведення на роботу місцевих рад на Черкащині? Чи стануть прийняття рішень прозорими, а волевиявлення депутатів – менш залежними від політики фракції?

Представник руху "Чесно" в Черкаській області Таїсія Плахута:

– Як на мене, це дуже важливий крок. Тепер виборці можуть порівнювати слова депутата з реальними голосуваннями. Щодо тиску фракції – то для них і до цього не було секретом хто як голосував, тому власне це нічого не змінить. Але рішення в міських радах можуть змінитися лише трохи. Бо, на жаль, ми маємо невелику кількість депутатів, які переймаються своїм іміджем. Більшість голосує за чиїсь бізнес-інтереси і не зважає на думку жителів міста. Але це все ж важливий крок, який потроху буде відкривати завісу та розширювати наші можливості для доступу до політичних рішень. До того ж, зважаючи на те, хто як голосує буде зрозуміло, з якими депутатами треба працювати ретельніше для того, аби вони служили місту.

Фото facebook.com

Юрист черкаського Комітету виборців України Алла Юрковська:

– Поіменне голосування, на мою думку, дозволить забрати у депутатів можливість уникати політичної відповідальності перед громадою за свої дії. Будучи противницею мажоритарної виборчої системи і прихильницею пропорційної, я усвідомлюю, що пропорційна ніби знеособлює депутата – у нього немає власної програми, при прийнятті рішення він керується в першу чергу внутріпартійними (фракційними) рішеннями, голосуючи під час сесій ради, і цим ніби знімає з себе відповідальність. Це докорінно неправильна позиція, яку потрібно виправляти в менталітеті наших обранців. Запровадження поіменного голосування дає можливість контролювати дії депутата, у тому числі під час голосувань за резонансні майнові, земельні, фінансові питання. Відсутність обов'язкового поіменного голосування було корупціогенним фактором, який відтепер усунуто законодавчим шляхом. Крім того, можливо, віднині депутати стануть більш свідомо ставитися до вироблення спільної позиції, усвідомлюючи, що вона вже не буде розцінюватися як виключно фракційна.

Фото procherk.info

Депутат Черкаської міської ради ("Блок Петра Порошенка") Олександр Радуцький:

– Щодо закону про поіменне голосування, то я лише "за", бо кожен депутат, якого обрали люди, повинен нести відповідальність за всі рішення, за які він голосує. Крім того, таким чином відбуватиметься публічна комунікація обранців із громадою та контроль за роботою депутата в комісіях, присутність на сесіях та голосування. Щодо тиску на депутатів, то, можливо, він і буде з приводу певних питань, але переконаний, що  завдяки новому закону представників у міськраді без принципової позиції ставатиме все менше. Тому закон сприймаю лише з позитивної сторони.

Голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець:

– У Черкаській облраді немає більшості та немає опозиції, тож всі голосування будуть проходити в залежності від питання та позиції фракції. Перші засідання облради, що найбільшу злагодженість в рядах мають фракції "Черкащани" та "Відродження", чітка позиція відстежується в "Укропу" і майже на 100% єдиним фронтом виступає "Свобода" та БПП. Але це поки не почалося голосування за бюджет. Саме воно, на мою думку, стане показником реальних інтересів та монолітності партій. Сподіваюся, що при голосуванні по бюджетних питаннях депутати будуть дотримуватися своєї особистої думки і фракції не будуть забирати в них вільне право голосу.

Фото provce.ck.ua

Депутат Черкаської обласної ради (ВО "Свобода") Юрій Ботнар:

– Я однозначно підтримую обов'язкове поіменне голосування депутатів місцевих рад усіх рівнів. У цьому є абсолютний позитив хоч би з огляду на можливість тепер аналізувати, як голосує окремий депутат і фракція у цілому за те чи інше рішення. Тепер кожен політично обізнаний виборець може запитати будь-якого депутата, чому він голосував так чи інакше за певне питання порядку денного. Складність полягає лише у тому, що мало місцевих рад мають відповідні  інформаційні системи (типу "Рада") для оперативного збору інформації про голосування депутатів. Отже, тепер місцеві ради матимуть додатковий видаток на придбання й встановлення такої системи, а для бюджетів сіл, селищ та невеликих міст такий видаток може бути непідйомний, тож я переконаний, що держава мала би надати цільову субвенцію на придбання таких систем, або ж шукати альтернативні рішення.

Фото holos.fm

Депутат Черкаської міської ради (Партія вільних демократів) Олександр Згіблов:

– Вважаю це нормальною європейською практикою. Кожне голосування на сесії має бути поіменним, щоб виборці знали, як голосують за те чи інше питання їхні обранці. Кожна фракція перед голосуванням проводить засідання і визначається щодо голосування. По кожному питанню є окрема позиція. Якщо кожна фракція перед голосуванням пояснюватиме її в ЗМІ, перед громадськістю, тоді ніякого внутрішньопартійного тиску не буде. Не думаю, що поіменне голосування вплине на дисципліну. Адже депутати міської ради десь працюють. Хтось може бути у відрядженні чи навіть бути відсутнім за сімейними підставами.

Фото infomist.ck.ua

Депутат Черкаської міської ради (Об'єднання "Самопоміч") Олексій Романов:

– Поіменне голосування з подальшим оприлюдненням результатів на сайті місцевої ради змусить депутатів нести індивідуальну відповідальність за прийняти рішення. Інститут колегіальної безвідповідальності нарешті буде зруйновано. Найулюбленіша теза про вибори: не важливо як голосують, важливо як ведуть підрахунок є актуальною і для місцевих рад. Доволі часто при "протягуванні" важливих питань відбувається маніпуляція з результатами голосування. Індивідуальний підхід на ряду з обов’язковою відеофіксацією засідань зводить ці маніпуляції нанівець. Щодо внутрішньо фракційної дисципліни, вважаю що вона безперечно покращиться. 

Фото v4asno.com

Як повідомляв сайт vikka.ua, результати поіменного голосування підлягатимуть обов’язковому оприлюдненню, його результати будуть публікуватися на офіційному веб-сайті ради в день голосування і зберігатися у вільному доступі безстроково.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Чигиринській громаді заклади отримали гуманітарну допомогу

Чигиринська багатопрофільна лікарня та Територіальний центр соціального обслуговування Чигиринської міської ради отримали гуманітарну допомогу. Про це повідомляє пресслужба Чигиринської...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю якістю, довговічністю та інноваційними рішеннями. Компанія Electrolux є одним із...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x