ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області контролюватиме випадки дискримінації за ознакою статі в рекламі, зокрема в оголошеннях про роботу. Про це інформують на сайті Управління.
Відтепер в Україні передбачена відповідальність за дискримінацію в рекламі за ознакою статі. Це стало можливим завдяки ухваленню змін до Закону «Про рекламу», що набули чинності 8 січня.
Що заборонено в рекламі і яка відповідальність за порушення законодавства?
– поширювати твердження і зображення, що дискримінують людину за походженням, її соціальним і майновим станом, расовою та національною належністю, статтю, освітою, політичними поглядами, ставленням до релігії, за мовними ознаками, родом занять і місцем проживання; а також дискредитують товари інших осіб;
– вміщувати твердження і зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою;
– висвітлювати стереотипні думки щодо ролі чоловіка та жінки, які пропагують принизливе та зневажливе ставлення;
– принижувати гідність людини за ознакою статі;
– демонструвати насильство за ознакою статі;
– використовувати зображення людського тіла чи його частин виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача або посилання на сексуальні стосунки (слова, звуки, зображення), що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання. Ця заборона не поширюється на соціальну рекламу.
У рекламі про вакансії (при прийомі на роботу) відтепер забороняють:
– пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яку можуть виконувати тільки особи певної статі;
– висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яку можуть виконувати тільки особи певної статі).
Яка відповідальність за порушення Закону «Про рекламу»?
Порушники антидискримінаційного закону несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність.
Виняток – лише щодо реклами із працевлаштування: роботодавці за порушення мають сплатити штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Натепер ця сума становить 65 тисяч гривень.
Куди звертатися, якщо натрапили на дискримінацію?
Якщо реклама містить дискримінаційні інформацію або зображення, черкащани можуть звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Читайте також: У Черкасах створять «Школу супергероїв».