Черкащина за площею дорівнює площі Македонії. Однак у македонців, на відміну, від нас уже працює 10 індустріальних парків. Виправити ситуацію має меморандум про співпрацю між Черкаської ОДА та Асоціацією індустріальних парків України. Його підписали 3 березня у приміщенні облдержадміністрації, інформує кореспондент vikka.ua.
Відтак, в області визнали 4 райони, де можна побудувати індустріальний парк.
"Наразі визначаємося із територією. Звичайно, у першу чергу розглядаємо Черкаси (район аеропорту), Ватутіне, Канів (біля Дніпра) та Уманський район (траса Київ-Одеса)", – повідомив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.
За його словами, перспективними для нашої області є хімічна промисловість, галузь переробки сільськогосподарської продукції, оборонна та айтісфера.
Водночас директор Асоціації індустріальних парків України Ігор Николин зауважує, що інвестори наразі обережно ставляться до нашої країни. Ми суттєво відстаємо від наших сусідів.
"Черги з інвесторів до України немає, але перші дзвіночки є. Треба ще чимало працювати, і дешева робоча сила – не перевага для інвестора. Ще є питання сприятливості економічного клімату в державі, питання захисту інвестицій", – зауважив Ігор Николин.
Нагадаємо, індустріальний парк – це територія для розміщення промислових об’єктів. Він полегшує доступ підприємців до ділянок. Так, компанії, зацікавлені в розміщенні виробничих підприємств, звертаються до керуючої компанії індустріального парку з метою визначення та передання в оренду конкретної ділянки для конкретного виробництва. Керуюча компанія отримує ділянку парку в довгострокову оренду від власника та працює відповідно до концепції.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаському парку масово вирубували дерева.