НовиниЧеркащанка знімає дивовижних птахів по всій Україні (ФОТО)

Черкащанка знімає дивовижних птахів по всій Україні (ФОТО)

- Advertisment -

Десятки поїздок країною, і все – задля пошуку рідкісних птахів. Черкащанка Оксана Ралдугіна працює бухгалтером, однак усе дозвілля присвячує незвичайному захопленню, повідомляє "Громче".

"З дитинства люблю природу, тварин. Зйомкою птахів захоплююся ось вже сім років.  Знімати почала, маючи звичайну "мильницю", – розповідає Оксана Ралдугіна.

У колекції черкащанки – фотографії більш як двохсот рідкісних видів. Хоча фотографувати пернатих досить непросто.

"Потрібно вивчити голоси, щоб вчасно почути потрібну пташку. Знати де та як вона може жити. Це, звісно, якщо знімати не синичок чи ворон. Я не роблю засідок і не чекаю їх на одному місці, наприклад,  десь біля водопою. Навпаки – завжди у русі – в лісі, на болоті, на човні річкою", – ділиться Оксана Ралдугіна.

 

Таке захоплення спонукає жінку постійно мандрувати – пані Оксані доводилось знімати пернатих практично по всій країні. Найбільше, звісно, на Черкащині. Однак не менш продуктивними були фотополювання в Криму, на Одещині, західній Україні.

"Для фотополювання в першу чергу необхідно виконувати певні закони. І головне правило тут – не нашкодь. Не можна, наприклад, знімати місця гніздування рідкісних птахів. У першу чергу червонокнижних видів. Більше того – не можна чіпати більшість пташенят, які на перший погляд, загубилися. В Інтернеті описано багато випадків коли люди підбирають маленьких совенят, бо вважають що ті випали з гнізда. Але насправді вони часто виходять з гнізда, не маючи ще оперення. Батьки вигодовують їх і далі, знаходячи по голосу", – розкриває важливі моменти пані Оксана.

З часом зйомка птахів для черкащанки стала більш ніж захопленням. Сьогодні її фотографії – частина всеукраїнського проекту, котрий реалізовує  сайт "Птахи України".

"Я починала знімати для себе, як фотограф. Але це неможливо робити, не переймаючись захистом природи. Не можна байдуже ставитися до ситуацій, коли вирубують ліс, де гніздиться рідкісний орел-змієїд – а ми їхали за 200 кілометрів від Черкас, щоб побачити його хоча б у небі. Або коли випалюють очерети і суху траву, знищуючи при цьому всіх, хто там живе та гніздиться. Бердвотчінг дуже популярний в Європі – п’ята частина населення займається спостереженням за птахами та їх охороною. У нас же це лише перші кроки", – відзначає Оксана Ралдугіна.

Фотографії Оксани Ралдугіної

Як повідомляв сайт vikka.ua, мандрівник із Черкас розповідає про свої подорожі заворожуючими фото.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У школі на Чигиринщині відкрили меморіальну дошку загиблому Герою

На фасаді Вітівської гімназії відкрили меморіальну дошку загиблому Герою — Олександру Павлову. У селі Вітове громада зібралася разом, щоб вшанувати...

“Голос жінки”: запускаємо новий проєкт підтримки жінок-лідерок в громадах!

Телеканал «ВІККА» у партнерстві з Національною асоціацією медіа (НАМ) запрошує активних жінок-лідерок із Черкаської області долучитися до проєкту «Голос...

Цікаве:

Хокей: новини драфту NHL 2025

27 та 28 червня 2025 року пройде черговий драфт...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас