Черкащанка Юлія Зобенко відкрила власну майстерню кераміки. Тут виготовляє власні вироби – на замовлення і за творчим покликом. Повідомляє власкор ВІККА.
Весь процес починається із глини.
ЮЛІЯ ЗОБЕНКО, КЕРАМІСТКА
Це наша українська глина за Слов’янська. Замовляю на спеціальних керамічних сайтах. В роботі для майстер-класів просто ідеально підходить.
Кожен кераміст обирає глину на свій розсуд: звертає увагу на температурні характеристики пічки і матеріалу.
За словами Юлії, ідеально пласку та рівну тарілку можна купити де завгодно. Набагато цікавіше дати своїй фантазї волю.
ЮЛІЯ ЗОБЕНКО, КЕРАМІСТКА
Коли робиш вручну, якраз в цьому краса, що ти можеш зробити будь-яку форму, яку відчуваєш саме зараз.
Потім затирання, після якого виріб сохне 3-5 днів, далі – випалювання у пічці. Фінальний етап – глазурування, щоб виріб був гладенький та не поглинав вологу. Матова глазур набуває глянцю або навіть проявляє колір.
Юлія – спеціаліст із прикладного мистецтва. Під час навчання, з поміж-інших видів ремесел, познайомилася із керамікою. Але на постійній основі зайнялася цією справою пізніше. Нині творить сама і проводить майстер-класи.
ЮЛІЯ ЗОБЕНКО, КЕРАМІСТКА
Сама проста техніка, з неї ми робимо невеликі чашечки, або піалочки, вона називається “з колобка” . Робимо дірочку, і по колу робимо стіночки у нашій чашці.
Робота з колобком вдається навіть дітям, що розвиває дрібну моторику. Дорослі ж приходять по душевне відновлення.
ЮЛІЯ ЗОБЕНКО, КЕРАМІСТКА
Люди приходять, щоб заземлитися, щоб внутрішній спокій, внутрішню тишу. Ліпка – це дуже глибокий та інтимний процес, коли ти зустрічаєшся сам із собою.
Олеся Омельченко, Іван Дуда, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА