НовиниЧеркащинаЧеркащанин розповів, скільки батюшки витрачають на життя: реальні цифри

Черкащанин розповів, скільки батюшки витрачають на життя: реальні цифри

- Advertisment -

Про деякі реалії життя священників у своєму блозі розповів черкащанин, релігіознавець Євген Савісько. За його словами,  життя церковне сповнене міфів і легенд. А ще маленьких і чималеньких таємниць.

Один з таких міфів – це кожен священник є багатим. Мовляв, службу в церкві відслужив і відпочивай цілий тиждень.

«Історії про багатства батюшок йдуть від царських часів. Спершу від бідноти, а потім вже революціонерів різних штибів.Згодом їх підхопила та гіперболізувала радянська атеїстична пропаганда. Як наслідок – сформований, і складно викорінюваний стереотип, що всі священники не просто багатії, а підпільні мільйонери. Як мінімум», – зазначив Євген Савісько.

Проте, за його словами, дійсно заможних священників не так і багато.

Витрати священника, особливо того, хто лише починає священичий шлях, чималі. Все облачення за свої кошти.

Лише один комплект священичого богослужбового облачення коштує не менше 6 тисяч грн., а таких комплектів має бути сім: жовтого, синього, фіолетового , червоного, зеленого, чорного та білого кольорів.

До цього ще треба додати рясу та підрясник – не менше 5 тисяч грн за комплект, а їх має бути два.

Хрест наперсний (самий простий) деревʼяний від 250 грн, а металевий не менше 6-8 тисяч. Скуфія від 500 грн.

Сума лише на священичий одяг може йти на десятки тисяч грн. І це не враховуючи витрат на хрест требний, євхаристичний набір, вінці вінчальні, кадило, вугілля для кадила, ладан, і т.д.

«Звісно, більшість з переліченого, і не переліченого, мала би надавати парафія. Однак, це суто теоретично. А якщо практично, то церкви різні: багаті і бідні, нечисельні і чисельні, норовливі і гостинні, великі і малі, та й традиції у них різні. В одних вважають, що потрібно щоб у церкві був свій власний комплект всього необхідного для проведення богослужінь, а є такі, де вважають що це настоятель має все привозити з собою, та ще й потім коли піде, щоб усе що привіз залишив на парафії», – зазначив Євген Савісько.

Та й про власну родину теж слід подбати. А з зарплатами у церквах рідко коли все більш-менш нормально. Найчастіше її немає, або суто символічна.

В різних громадах різні співвідносини з настоятелем. Або священник отримує фіксовану зарплату, або все що отримає від треб, або ж комбінований варіант. Частково зарплата, частково прибуток від треб. Бувають випадки коли священнику допомагає єпархія. Але це виняток.

Добре коли працює дружина. В декого зі священників саме вони виступають меценатами.

«Тож часто отцям доводиться працювати поза церквою. Заробляти на підсобному чи фермерському господарстві, займатися ремонтами автівок або помешкань, тощо.

Якщо сильно пощастить, то можна знайти роботу в школі, ПТУ чи виші, займатися перекладами, проводити паломницькі тури та екскурсії. Тому й доводиться священикам дотримуватися мудрості Цицерона «Omnia mea mecum porto» і все що необхідно для служби мати завжди своє і завжди з собою», – зазначив релігіознавець.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

До Черкаського краєзнавчого музею передали рештки збитих дронів

Колекція Черкаського обласного краєзнавчого музею поповнилася рештками ворожих безпілотників, збитих на околицях Черкас. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці музею. Експонати...

Пам’ятники на могилу: у Черкасах показали, як їх виготовляють (ВІДЕО)

Надгробний пам’ятник – традиційний спосіб вшанування пам’яті про померлого. Створити ексклюзивний виріб, який увічнить спогади про покійного, допомагають у...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас