Оригінальні годинники, шахові дошки, світильники, вази, дитячі іграшки, настінне панно та навіть абетка – усе це та багато іншого народжується у майстерні черкащанина Андрія Пузира. Про те, як перетворити шматок дерева у витвір мистецтва, сайт vikka.ua говорив із художником.
"У мене довго лежав шматок деревини і я дав собі завдання щось із ним зробити. Вирішив, що це буде об’ємно-просторова композиція. Розрізав на частинки і склав із неї спіраль. То була досить кропітка робота. Прикинув, що з цього може вийти світильник. Його придбанням, до речі, уже цікавилися, але хочу цю роботу залишити собі", – розповідає Андрій.
Андрій малював з дитинства, тож і професію обрав творчу. Після закінчення школи поїхав вступити до київського вишу декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Там із запропонованих обрав кафедру дерева. З того часу черкащанин виготовляє оригінальні вироби, які вражають своєю красою та вишуканістю. А нещодавно майстер взяв курс на новий творчий напрямок – скульптуру.
"Раніше подобалося робити предмети декоративно-прикладного мистецтва, адже вони мають практичний характер, тобто таку річ можна буде використовувати, вона не просто припадатиме пилом десь на полицях. Із віком орієнтири трохи змінилися, тому почав працювати над скульптурами. Тут є де розігнатися", – зазначає майстер.
Працює Андрій із різними породами дерев: вільхою, дубом, сосною, ясенем, липою та червоним деревом. Розповідає: з кожним деревом працюється по-різному. Часто для передачі кольорів їх доводиться поєднувати.
"Для прикладу, шахи виконав із трьох порід дерева: вільхи, червоного дерева та липи. Самі фігури вирішив зробити на основі геометричних тіл: кубів, ромбів та циліндрів. Для них також була передбачена спеціальна шухляда у шаховій дошці", – пояснює черкащанин.
Майстер визнає: наразі більше розвивається масове виробництво, однак поціновувачі виробів ручної роботи завжди є, хоча їх і не так багато. Його вироби знаходять власників по-різному: хто одразу приходить із замовленням, а хто, побачивши готову роботу, просить собі таку ж.
Із найоригінальніших замовлень, які черкащанину довелося виконувати, була шибениця. Її активісти розмістили біля погорілого театру.
"Учасники творчого клубу "Чашка кави. Че" замовили для свого перфомансу під театром таку собі міні-шибеницю. Таким чином активісти нагадували владі про ремонт у театрі, за який на той час навіть не починали братися. Двоякі відчуття були, коли виконував замовлення, але я вирішив підійти до цього із творчого боку", – пригадує художник декоративно-прикладного мистецтва.
У творчому доробку черкащанина є і роботи, над якими довелося серйозно попітніти, зокрема над скульптурою метрового янгола.
"На той момент я ще не працював над такими об’ємами, адже взявся за янгола, який мав бути у метр заввишки. Дуже хотілося зробити усе як слід, тож не поспішав. Працюючи у вільний час, скульптуру вдалося закінчити за півроку", – зазначає майстер.
Частину робіт черкащанин продумує до дрібниць ще на підготовчій стадії, зважуючи кожну деталь, а частину вирізає спонтанно. Майстер розповідає: цікаво працюється і так, і так.
"З деревом цікаво працювати, спостерігати, як воно видозмінюється і перетворюється у задуману річ. Проте хочеться ще спробувати й інші матеріали, зокрема такі як гіпс, камінь чи метал. Не хочеться зупинятися", – зазначає Андрій.
В Андрія вже було кілька виставок, зокрема і в Черкасах. На наступний рік він планує знову презентувати свої роботи на загал, однак з акцентом уже на скульптурі.
Усі фото надані героєм публікації
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаська майстриня виготовляє оригінальні солодкі букети.